Bitcoin

Binance CEO’sundan Önemli Kripto Para Öngörüleri!

single-image

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kripto para piyasasının mevcut durumunun öncekine göre daha sağlıklı olduğunu söylüyor. Ayrıca, kriptonun sürdürülebilirliğinin son derece önemli olduğunu vurguluyor.

“Kripto para endüstrisi, şimdi daha sağlıklı”

Yakın tarihli bir röportajda, Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), lider kripto para Bitcoin ve en iyi altcoin’lerin rekor seviyelerde işlem gördüğü dokuz ay öncesine kıyasla endüstrinin aslında çok daha iyi bir yerde olduğunu söylüyor. Konu hakkında CZ, şu açıklamayı yapıyor:

Aslında şu anda endüstrinin altı ay, dokuz ay öncesine göre çok daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Gerçek uygulamalar geliştiren insanlar sektörde kalıyor.

Zhao, kriptonun, büyük olasılıkla sadece spekülatör olan birçok inanmayan kişiyi bu alana çektiğini kaydediyor. Binance patronuna göre bu büyük ölçekte olmamalıydı. Bu nedenle, devam eden düzeltme kaçınılmazdı. Zhao, “Genellikle piyasalar her iki yönde de aşırıya kaçar,” diye ekliyor.

Kripto para

Changpeng Zhao: Biraz sıfırlama sağlıklıdır

Toplam kripto para piyasa değeri, Kasım ayı başlarında yaklaşık 3 trilyon dolara ulaştı. Ayrıca Bitcoin 69.000 dolara kadar yükseldi. Ancak Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere bunu, olumsuz makro koşulların tetiklediği acımasız bir çöküş izledi.

Piyasa bulaşmasını başlatan ise Terra projesinin çöküşüydü. Bunun ardından kripto için işler daha da kötüleşti. Sektörün en önde gelen isimlerinden birinin patlaması domino etkisi yarattı. Ardından Three Arrows Capital gibi diğer büyük oyuncuları da devirdi. Zhao, kripto para piyasasının yalnızca teknolojiye inananları çekmesi gerektiğine inanıyor. Bu bağlamda “Açık olmak gerekirse, biraz sıfırlama sağlıklıdır” diyor. Artık piyasa çöktü, yatırımcıların uzun vadeli bir görüşü var.

Kripto para

Kriptonun sürdürülebilirliğinin önemi

Ayrıca, Binance CEO’su CZ, kriptonun sürdürülebilirliğinin son derece önemli olduğunu söylüyor. Kriptonun benimsenmesinin daha fazla nedeni olduğunu da sözlerine ekliyor. CZ, Bitcoin kalibresinde başka hiçbir varlığın daha az verimlilikle hayatta kalamayacağını kaydediyor. Ayrıca Bitcoin’in diğer modlardan çok daha verimli olduğunu ifade ediyor. CZ, bu kapsamda şu değerlendirmeyi yapıyor:

Herhangi bir trilyon dolarlık varlık, onu sürdürmek için Bitcoin’in madencilik gücünden çok daha fazla enerji gerektirir. Bitcoin madenciliğinin diğer varlık türlerini yönetmek için kullanılan diğer modlardan çok daha verimli olduğuna inanıyorum.

BTC

CZ, diğer varlıkların enerji maliyetlerinin hesaplanmasının kolay olmadığını vurguluyor. Binance CEO’su büyük şehirlerdeki büyük bankaları örnek alarak enerji maliyetlerini değerlendirmenin zor olduğunu söylüyor. CZ, “Bankalar ne kadar elektrik tüketiyor? Bilmiyorum,” diyor. Zhao, görüşlerini şu şekilde izah ediyor:

Aksine, Bitcoin şeffaftır. Çünkü madencilik maliyetlerini hesaplamak kolay. Ancak şeffaflık, kriptoyu mutlaka kötü bir varlık yapmaz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: