Bitcoin

Bitcoin ve VET Ağustos’ta Bu Seviyelerde!

single-image

Kripto para birimi sektörü için bu hafta, ABD Merkez Bankası (FED)’nın faiz artırımı haberleriyle geçti. Bitcoin (BTC)’in 21.000 dolar seviyesinin altına düştüğü zor bir haftanın ardından BTC, tekrar bu seviyenin üzerine çıktı.  Bu nedenle yatırımcıları, sırada hangi seviyelerin olacağı konusunda meraklandırdı. Bu noktada, devreye CoinMarketCap topluluk anketi girdi. Ankette kullanıcılar BTC’nin Ağustos’ta hangi seviyeleri göreceğini tahmin etti. Ayrıca VeChain’e (VET) yönelik tahminler de yer aldı. İşte detaylar…

CoinMarketCap topluluğu, Bitcoin tahminlerini paylaştı

Her ay olduğu gibi, CoinMarketCap’teki topluluk, BTC’nin 31 Ağustos 2022’ye kadar ortalama hangi fiyatlarda işlem göreceğini tahmin etti. Topluluğa göre BTC, 32.493 dolarlık fiyatla işlem görecek.    Şu anda, 20.325 topluluk üyesi tahmin oylarını kullanarak yukarıdaki tahmine ulaştı. Eylül sonu için tahminler açısından, topluluk şu ana kadar kullanılan 14.496 kullanıcı oyuna göre fiyatın biraz daha düşük olmasını ve ortalama 32.129 dolar olmasını bekliyor. Bu, mevcut fiyattan yüzde 49,67 veya 10,662 dolarlık bir iyileştirme olacaktır.

Aynı zamanda, bazı uzmanlar, kripto paranın tereddütlü fiyat davranışının Wyckoff kurulumunun bir parçası olabileceğine inanan CryptoYurii olarak bilinen bir kripto ticaret uzmanı da dahil olmak üzere; Bitcoin’in Eylül 2022’ye kadar gerçekten 30.000 dolara yükselebileceğine dair görüşlerini dile getirdiler. Bu arada, Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, ilk kripto para biriminin aslında yılın ikinci yarısında daha iyi performans gösterebileceğine inanmakta. “Yaklaşık on yıl önce başlangıcından bu yana yarışın en hızlı atlarından biri” olacağını söyleyerek Bitcoin konusunda iyimser olduğunu paylaştı.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere yılın başından bu yana, Bitcoin fiyatında 25.234 dolar, yani yüzde 54.03 kaybetti. 46.700 dolardan mevcut 21.466 dolara düştü. Yazım zamanında fiyat, önceki yedi gün boyunca yüzde 13,09’luk bir düşüşe işaret ediyor. Ancak gün içinde yüzde 2,45’lik bir artış yaşıyor.

Guggenheim Partners'ın küresel baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) hakkında yorumlarını aktardı.  Bloomberg ile yakın tarihli bir röportajda Bitcoin'in daha da düşmeye devam edeceğini tahmin etti. İşte detaylar…

VeChain (VET) için sırada neler var?

VeChain, platformun yerel tokeni VET’in geçen yıl önemli ölçüde artan fiyat ve ilgi kaydeden kripto para projeleri arasında yer alıyor. Özellikle, VeChain’e olan ilgi, kısmen finans, enerji, gıda ve tıp dahil olmak üzere farklı endüstriler için güvenilir olmayan verilerdeki önemli zorlukları çözme yeteneğinden kaynaklanmaktadır. Son aylarda VET, konsolidasyon döneminden çıkmaya ve devam eden kripto para ayı piyasasının gerektirdiği bir toparlanma yoluna girmeye çalıştı. Genel piyasanın son zamanlarda kısa vadeli bir ralli yaşamasıyla birlikte VET yatırımcıları, tokenin ilerlemeye dayanacağını ve kazanımları sürdüreceğini umuyor.

Gerçekten de CoinMarketCap kripto para topluluğu, VET’in 31 Ağustos’a kadar ortalama 0.048 dolardan işlem göreceğini tahmin ediyor. 822 topluluk üyesinin tahminleri, tokenin mevcut fiyatı olan 0.23 dolardan yüzde 107’lik bir büyümeyi temsil ediyor. Bununla birlikte, topluluk, 433 üyenin oylarına dayalı projeksiyonla, VET’in Eylül 2022’nin sonuna kadar 0.057 dolara yükselmesini ve mevcut değerden yüzde 140’ın üzerinde kazanç elde etmesini bekliyor.

İlginç bir şekilde, topluluk, küresel tedarik zincirini iyileştirmede VeChain Blockchain’in artan kullanım durumlarına bahse giriyor gibi görünüyor. Ekosistem halihazırda LVMH, BMW Group, DB Schenker, Kuehne & Nagel ve Groupe Renault gibi önde gelen küresel markaların kullanımına tanık oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: