Bitcoin

Aldım, Sepetimde Bu Kripto Para Var!

single-image

Cebelitarık milletvekili Milletvekili Albert Isola, yakın tarihli bir röportajda, Cebelitarık’ın düzenleyici ortamını anlattı. 58 yaşındaki siyasetçi, çocukları için sakladığı kripto para birimini paylaşıyor.

Cebelitarık, kripto para birimlerine yönelik düzenleyici çerçevede önemli bir rol oynadı

Avrupa’da, İspanya’nın güney ucunda yer alan Cebelitarık Britanya Denizaşırı Bölgesi, kripto para birimini benimseme konusunda köpüren bir yuvadır. Cebelitarık Hükümeti Dijital ve Finansal Hizmetler Bakanı Albert Isola, yakın tarihli bir röportajda bölgenin kriptoya yaklaşımını açıkladı. Kendi yatırımları hakkında ayrıntılarda verdi. Isola, Cebelitarık’ın amaca yönelik dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) düzenleyici çerçevesine rehberlik etmede çok önemli bir rol oynadı. Ancak, kendisi aynı zamanda bir Bitcoin destekçisi.

Albert Isola’nın sepetinde hangi kripto para birimleri var?

Cebelitarık’taki Bakanlık ofislerinden konuşan Isola, bu soruya “Bitcoin’im var” cevabını veriyor. Tercihini şu ifadelerle detaylandırıyor:

Henüz düzenli olarak kullanacağım bir aşamada değilim, daha çok gelecek yıllarda çocuklarımın yararına bir şeyler satın almakla ilgili. Dokunmuyorum.

Popüler bir kripto stratejisti, önümüzdeki haftalarda Bitcoin (BTC) için en olası yollar olduğuna inandığı iki potansiyel senaryoyu haritaladı. İşte detaylar…

Cebelitarık, kripto şirketleri için çekici bir düzenleyici yargı alanıdır. DLT mevzuatının yürürlüğe girdiği 2018’den sonra, giderek daha fazla şirket Avrupa bölgesini düşünüyor. Ek olarak, Bitcoin tabanlı bir özel banka olan Xapo, kısa süre önce uluslararası şubesini Cebelitarık’ta açmayı seçti.

Cebelitarık, yoğun kripto para nüfusuna sahip

Gerçekten de, 35.000 kişilik küçük bir nüfusa rağmen, bölge kripto alanında oldukça yoğun. Damex ve Tap.global gibi kripto şirketleri, bu küçük arazi bölgesinde varlık gösterdiler. Artı, Meksika borsası Bitso, hükümet hizmetlerini dijitalleştirmek için geçen yılın sonlarında Cebelitarık ile ortaklık kurdu.

Kriptografi Efsanesinden Kripto Para Yorumu: Yatırım Yapmayın!

2018’de DLT düzenlemesi ortaya çıktığında son Bitcoin ve kripto para ayı piyasasıydı. Ardından gelen 2020 ve 2021 boğa piyasasında Cebelitarık ödülleri topladı. Şimdiye kadar birçok iniş ve çıkış gören kripto para piyasası, bölgeden önemli bir destek aldı.

Fed’in faiz kararı, yeni kripto iyimserliğini teşvik ediyor

Fed’in faiz artırımı ve Jerome Powell’ın yorumları, kripto piyasasını canlandırmaya hizmet ediyor. Bitcoin, özellikle Fed para politikası değişikliklerinin risk varlıklarında iyimserliği körüklemesinden sonra 28 Temmuz’da daha yüksek konsolide oldu. BTC bir gün sonra 24,294.79 dolar ile yerel zirveye ulaştı.

Bu arada, popüler Twitter analisti Crypto Tony, BTC fiyatı 28 Temmuz’da yükselirken acele etmeyeceğini söyledi. Teknik analist, 23.450 dolar üzerinde kapanışın ardından 26.500 dolara long pozisyonlar arayacağını söylüyor.

Bitcoin kritik direnç bölgelerinde işlem görmeye devam ederken, analistler yön konusunda ikiye ayrılıyor. Kriptokoin.com olarak 7 uzmanın teknik analizlerini bu makalede ele aldık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: