Bitcoin

FED, Bu Bitcoin Platformu ve Altcoin İçin Bildiri Yayınladı!

single-image

ABD Merkez Bankası (FED) ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu’ndan (FDIC) ABD bankacılık düzenleyicileri, Perşembe günü Bitcoin ve altcoin şirketi Voyager Digital için bir emir çıkardı. Voyager’ın ayrıca VGX isimli altcoin’i olduğunu belirtmekte fayda var. Kurumlar, Voyager’ı müşterilere fonlarının hükümet tarafından sigortalandığını söylerken “yanlış ve yanıltıcı” iddialarda bulunmakla suçluyor. İşte detaylar…

FDIC, Bitcoin ve altcoin platformunu inceleyecek

28 Temmuz’da FDIC, Voyager’ın firmanın Metropolitan Commercial Bank ile ortaklığı yoluyla FDIC’ten sigortalı olma iddialarına ilişkin bir soruşturma başlattığını duyurdu. ABD Merkez Bankası (FED) ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) Perşembe günü firmaya bir mektup göndererek, Voyager’ın şirketteki fonlarının FDIC tarafından karşılanacağını iddia ederek müşterileri yanılttığına inandıklarını belirtti.

Voyager’in, kripto hedge fonu 3AC’ye 661 milyon dolarlık borç verdiği, 5 Temmuz’da ortaya çıktı. Bunun ardından, iflas başvurusu yaptı. 22 Temmuz’da kripto para borsası FTX, şirketin kripto varlıklarını ve kredilerini satın almayı teklif etti. Bunları, müşterilere derhal geri ödeme yapmak için kullanma planı vardı. Ancak Voyager’ın avukatları, FTX’in satın alma teklifini reddetti. FDIC, iflas eden kripto şirketi Voyager Digital hakkında kullanıcıları aldattığı iddiasıyla soruşturma başlattı. Bu sırada, FDIC’in, bir tüketici koruma kurumu olduğunu belirtmekte fayda var.

Şimdi web sitesinde, uygulamasında ve sosyal medyasında FDIC sigortalı olduğunu iddia etmekle suçlanmakta. Düzenleyicilerin emri, Voyager’ın, FDIC’nin Voyager’ı sigortaladığına yönelik beyanların üzerine geldi. Düzenleyiciler ayrıca FDIC sigorta kapsamını veya FDIC’nin müşterileri sigortalayacağını öne süren tüm referansları derhal kaldırmasını talep ediyor. Görünüşe göre Voyager zaten buna uymak için adımlar atmış.

Voyager Digital’in iki günü var

Gerçekte, şirketin Metropolitan Commercial Bank’ta bir mevduat hesabı vardı. Düzenleyicilere göre şirketin platformu aracılığıyla yatırım yapan müşterilerin FDIC sigortası yoktu. Düzenleyiciler ortak açıklamada, “Bugüne kadar toplanan bilgilere göre, kullanıcıların muhtemelen yanlış yönlendirildiği,” söylüyor. “Fonlarını Voyager’a yatıran ve fonlarına hemen erişemeyen müşteriler tarafından güvenildiği görülüyor” diyorlar.

Şirket yöneticilerine gönderilen bir mektupta düzenleyiciler, Voyager Digital’e 2 günlük süre verdi. Şirkete mektubu aldıktan sonraki iki iş günü içinde tüm yanıltıcı ifadeleri kaldırmasını emretti. Düzenleyiciler, bunun, gelecekte firmaya karşı daha fazla eylemde bulunmasını engellemeyeceğini de sözlerine ekledi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Voyager, kripto piyasası kargaşasının ardından mücadele eden birkaç kripto şirketinden biriydi. Voyager, bu ayın başlarında Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. 100.000’den fazla alacaklısı olduğu öngörülüyor. Ayrıca 1-10 milyar dolar arasında varlıkları ve aynı değerde borçları olduğunu tahmin ediyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: