Bitcoin

Yılın En Büyük Boğa Tuzağı!

single-image

Bitcoin (BTC) 24.000 dolara tırmanırken piyasanın toplam değeri 1,1 trilyon doları aştı. Bazı analistler, bu ansız ivmeyi büyük bir boğa tuzağının işareti olarak yorumluyor.

Capo, Bitcoin yatırımcılarını tuzaklara karşı uyarıyor

FED, son zamanlarda 75 baz puan artırılan güncellenmiş faiz oranlarını yayınladı. Bu da tüm kripto piyasasına büyük bir baskı yaptı. Oldukça uzun bir süredir Bitcoin fiyatında düşüş bekleyen popüler bir analist, Bitcoin’i yılın ‘en büyük boğa tuzağı’ olarak nitelendirerek tekrar uyarıyor. Capo dün Twitter’dan şunları söyledi:

Diğer yandan, Bitcoin bugün 24.000 dolara bir dizi test gerçekleştirdi. Şu anda, bugün kısa süreliğine işlem gördüğü 24,294.79 doları aşmak için konsolide oluyor. FXStreet analistlerinden Akash Girimath, lider kripto bunu yapmak için nelere ihtiyacı olduğunu analiz ediyor.

Bitcoin’in bir seviyeyi daha aşması gerekiyor

Bitcoin, 31 Mayıs’ta 32.375 dolara yükseldikten sonra kısa sürede %45 değer kaybetti. Bu hareket, 17.592 dolarlık yılın ATL seviyesiyle son buldu. Birçok yatırımcı BTC’yi indirimli olarak almaya teşvik etti. O zamandan beri, Bitcoin ve daha geniş piyasa toparlanmaya çalışıyor. Ancak Fibonacci düzeltme aracını kullanmak, bu düşüşün orta noktasının 25.000 dolar olduğunu gösteriyor.

Birçok yatırımcı, 3-13 Temmuz’da 19.239 dolardaki çift formasyonunu indirimli BTC fiyatı olarak gördü. Bu formasyonun sonucu, 200 dört saatlik SMA’yı 21.116 dolarda, 30 günlük EMA’yı 22.245 dolarda ve 200 haftalık SMA’yı 22.710 dolarda kıran %29’luk bir ralli oldu.

Bu eğilim devam ederse, analiste göre Bitcoin’in sıradaki hedefi 25.000 dolar olacak.13 Mayıs ile 11 Haziran arasında gerçekleşen konsolidasyona bakılırsa, 28.656 dolar, BTC’nin 25.000 dolarlık direnci aşması durumunda karşılaşacağı bir sonraki direnç seviyesi olacak. Dolayısıyla, analiste göre Bitcoin fiyatı önümüzdeki haftalarda %4 ila %19 arasında yükselebilir. Ancak bunun tam ters ihtimalleri de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Olumsuz trendin devam ettiğini önerecek 3 faktör

Analist Akash Girimath’a göre, BTC’nin 22.710 dolar desteğini kırmızı ilk olumsuz işareti olacak. Haftalık kapanışı izlemek bu konuda çok daha iyi bir görünüm sağlayacaktır. Ayrıca, 30 günlük EMA’nın 22.245 dolarda kırılması, günlük trendin de çökmekte olduğunu gösterecek ve düşüş baskısı için bir kuyruk rüzgarı görevi görecek.

Tabuttaki son çivi, 21.115 dolarda 200 dört saatlik SMA’nın altına yakın bir günlük mum çubuğu olacaktır. Bu koşullar sağlanırsa yatırımcılar dikkatli olmalı ve büyük riskler almaktan kaçınmalıdır. 21.115 dolar direncinin ötesinde, 20.000’den 19.000’e uzanan devasa ancak istikrarlı destek alanı bulunmaktadır. Bu seviye, 2022’nin en yüksek işlem gören seviyesi, yani kontrol noktası. Ayrıca 19.000 dolarlık haftalık destek seviyesinden oluştuğu için Bitcoin fiyatı için bir kırılma noktasıdır.

Bu nedenle, bu destek alanının kırılması sadece boğalar için önemli değildir. Aynı zamanda BTC’yi 17.000 dolardan satın alan yatırımcılar için de sorun yaratacak. Analist bu senaryonun 11.898 dolarda son bulmasını bekliyor. Michaël van de Poppe, Justin Bennett ve 5 kripto uzmanın teknik analizlerini Kriptokoin.com olarak bu makalede aktardık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: