Bitcoin

En Büyük Bitcoin Zulası Onlarda!

single-image

Bitcoin, Fortune 500 şirketlerinin milyarlarca dolar yatırım yaptığı en büyük kripto para birimidir. Halka açık şirketler, piyasanın tüm iniş çıkışları boyunca Bitcoin rezervlerini yıllarca elinde tuttu. Bununla birlikte, 2022’deki kripto çöküşü, en büyük Bitcoin portföylerine sahip ilk 5 halka açık şirketin kârlarının çoğunu sildi. Bazılarına göre, hızlı bir iyileşme yakın zamanda mümkün olmayabilir. Bazıları ise daha fazla hasar bekleniyor. Peki, elinde en çok Bitcoin tutan en büyük halka açık şirketler hangileri? İşte liste…

MicroStrategy, en çok Bitcoin’i bulunan şirket oldu

Michael Saylor’un MicroStrategy’si, halka açık bir şirket tarafından tutulan en fazla Bitcoin (BTC)’e sahip. İş analitiği şirketi, 2020’den itibaren agresif bir şekilde kriptoyu satın aldıktan sonra çoğunlukla BTC’yi birincil rezerv olarak benimsedi. MicroStrategy, son iki yılda hem düşüşler hem de yükselişler sırasında milyonlarca dolar değerinde Bitcoin biriktirdi.

Dikkat: Bu Yatırımcılar, Çoğu Kripto Para Yatırımını Sattı!

Şu anda MicroStrategy, neredeyse 3 milyar dolara yakın olan yaklaşık 129.218 Bitcoin’e sahip. Pazar payı önemli ölçüde azalmış olsa da Saylor, Bitcoin’in yakında yeni zirvelere ulaşacağından emin. Saylor, BTC’nin bir milyondan fazla ulaşacağına ve uzun vadede kar sağlayacağına inanmakta. Bitcoin’in, paranın geleceği olduğunu düşünmekte.

Satışlara rağmen, Tesla’da 1.1 milyar dolarlık Bitcoin var

Elektrikli otomobil şirketi Tesla, BTC varlıklarının yüzde 75’ini satmasına satmıştı. Buna rağmen, en fazla BTC tutan ikinci şirket konumunda. Tesla’nın 2022’nin ikinci çeyreğine dair rapor, firmanın Çin’deki Covid-19 karantinaları nedeniyle “nakit elde etmek” için yaklaşık 936 milyon dolar değerinde Bitcoin sattığını gösteriyor. Tesla, ilk kez geçtiğimiz yılın Şubat ayında BTC satın aldığını duyurmuştu.

Bu Altcoin "Tesla ile Ortak Olduk" Dedi: Sonra Tweet Sildi!

Elon Musk, “Bitcoin varlıklarımızın bir kısmını satmamızın nedeni, Çin’deki COVID kilitlerinin ne zaman hafifleyeceğinden emin olmamamızdı” dedi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Tesla, 1,1 milyar dolar değerinde 48.000 Bitcoin’e sahip. Bu durum da şirketi, büyük BTC yatırımlarına sahip ikinci halka açık şirket yapıyor.

Galaxy Digital, listedeki sonuncu şirket oldu

Kripto kralı ve milyarder Michael Novogratz, Galaxy Digital Holdings’i kurdu. Firma, ticari bankası aracılığıyla doğrudan kripto endüstrisi ile ilgili olan kurumsal bir şirkettir. 2018’deki lansmanından bu yana Galaxy Digital Holdings, Block.one ve BlockFi dahil olmak üzere birden fazla kripto şirketiyle ortaklık kurdu. MicroStrategy’ye benzer şekilde, Galaxy Digital Holdings de BTC’nin ve genel olarak kripto pazarlarının keskin bir savunucusudur. Galaxy Digital Holdings’in portföyünde şu anda yaklaşık 380 milyon dolar değerinde 16.402 BTC bulunmakta.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: