Bitcoin

Bakın, Hedge Fonları Bu Altcoin Projesinden Alacak!

single-image

Real Vision CEO’su Raoul Pal, lider altcoin Ethereum’un (ETH), makro koşullar için başka bir düzeltmeden önce bir fiyat rallisine girebileceğini düşünüyor. Eski Goldman Sachs yöneticisi, “genel duygunun”, ETH’nin yeni bir düşük seviyeye geri döneceğini gösterdiğini söylüyor. Son düşük seviyesini tekrar test edeceğini söylüyor. İşte detaylar…

Raoul Pal, lider altcoin ETH’den bahsetti

Raoul Pal,  Ethereum’un büyük olasılıkla kalabalığın duyarlılığına karşı hareket edeceğine inanıyor. Pal, kendi önsezisinin “maksimum acı” yönünde olduğunu aktarmakta. Pal’e göre hedge fonları, ETH’nin 1.800 ila 2.000 doları aşması durumunda satın almak için çabalıyor. Hatta uzmana göre fonlar, katılmamayı göze alamazlar. Pal, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu seviyenin üzerinde kurumlarla birlikte bireyseller de zorlanmaya başlayacak. 2.200 ila 2.300 dolar benim için kilit nokta… Ya merge öncesi ya da merge sonrası bir kırılma yaşayabilir. Herkes geri döndüğünde, piyasa makroya bağlı olarak yeniden yükselmeden önce keskin bir şekilde düzelebilir.

ETH, yazım sırasında 1.645 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto varlığı, son 24 saat içinde neredeyse yüzde 2,5 düştü. ETH şimdi Mayıs-Haziran 2022 oturumu sırasında destek olan 1.650-1.750 dolarlık kilit bir direnç çubuğunun içinde konsolide oluyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere “Merge”, Ethereum’un yeni PoS sistemine geçişini ifade ediyor. Ethereum geliştiricileri, Merge’ün şu anda 19 Eylül’de planlandığını söylüyor. Pal ayrıca kriptonun M2 para arzı tarafından yönlendirildiğini de belirtiyor. M2 para arzı, kabaca dolaşımdaki toplam para miktarı artı paraya yakın veya kolayca nakde çevrilebilen yüksek likiditeye sahip nakit olmayan varlıkları ifade eder. Pal, M2’nin “dönmek üzere” olduğunu belirtti. Kriptonun da bu “dönüşü beklediğini” söyledi.

Pal: ETH, BTC’ye karşı patlıyor

Pal ayrıca, Ethereum’un son zamanlarda Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans gösterdiğinin altını çiziyor. “ETH, BTC’ye karşı da patlıyor.” ifadelerini kullanıyor. Makro gurusu, Ethereum’un Bitcoin’e (ETH/BTC) karşı yükseliş momentumunun büyük olasılıkla güçlü temel büyüme tarafından desteklendiğini söylüyor. Uzmana göre ETH, üstün mevcut ağ etkileri ve ağ etkinliği tarafından yönlendiriliyor. Bu sırada Bitcoin, yüzde 2.4’lük bir değer kazancı ile işlem görüyor. Şu an, 22.747 dolardan el değiştiriyor.

Ekonomist: Bakın, Hedge Fonları Bu Altcoin Projesinden Alacak!

Pal, kenarda duran yatırımcıların ve traderların, Ethereum harekete geçtiğinde katılmaya yönlendirileceğini yineleyerek sonuca varıyor. Pal, “Benim önsezim, piyasanın (hisse senetlerinde de olduğu gibi) düşük ağırlıkta olduğu yönünde. Ayrıca acının yolunun daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Ancak bu sadece daha kısa vadeli düşünceler,” ifadelerini kullandı.

Ekonomist: Bakın, Hedge Fonları Bu Altcoin Projesinden Alacak!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: