Bitcoin

Bitcoin ve O 2 Altcoin Büyük Hareketlere Gebe!

single-image

Bank of America’nın yakın tarihli raporu, kripto para piyasasından bir dizi olumlu indikatörü ortaya çıkardı. ABD’li bankacılık devi, Bitcoin ve 2 altcoin’de büyük hareketler bekliyor.

Bank of America, kripto para piyasanın boğa momentumu kazandığını söylüyor

BoA’ya göre, stablecoin‘lerin borsalara net giriş ve çıkışlarındaki son artış, “yükseliş” momentumuna işaret ediyor. Banka, “Küresel Kripto Para Birimleri ve Dijital Varlıklar” raporunun Temmuz sayısında “solan satış baskısının” artık “satın almaya” dönüştüğünü öne sürüyor. Boğa beklentilerini güçlendiren diğer indikatör, 29 Haziran-26 Temmuz arasındaki %56’lık düşüşe rağmen piyasanın hızlıca %11’e varan toparlanmasıydı. Kripto para piyasası bu süreçte 1 trilyon dolarlık toplam hacmini geri kazandı.

Daha da şaşırtıcı olan, fiyatlardaki son artışın, Fed’in faiz kararları ardından meydana gelmesidir. Fed, 27 Temmuz tarihli toplantıda politika faizini 75 baz puan artışla %2,25-2,50 seviyesine çıkardı. Buna rağmen, Bank of America’ya göre, yatırımcılar son makroekonomik volatiliteye uyum sağlamayı başardılar.

Yatırımcılar bu kriptoları güvence altına alıyor

Bitcoin, Ethereum ve FTX (FTT), yatırımcıların borsalardan cüzdanlara çektiği kripto para birimleri oldu. Yatırımcılar genellikle yalnızca güvendikleri kriptoları borsalardan cüzdanlarına çekerler.

Örneğin, geçen ay boyunca Bitcoin’e baktığımızda, döviz çıkışları 508 milyon doları buldu. Bu süre zarfında, Bitcoin +%19 ile 2 Temmuz’da 19.300 dolardan 1 Ağustos’ta 23.160 dolara yükseldi. Benzer şekilde, Ethereum %56’dan fazla bir artışla 381 milyon dolarlık net giriş gördü. Piyasa değerine göre ilk dört stablecoin USDT, USDC, BUSD ve DAI, art arda üç hafta boyunca toplam 1.4 milyar dolarlık net giriş gördü.

Bitcoin veya Ethereum gibi volatil kriptolara girişlerinden farklı olarak, borsalara stablecoin girişi pozitif olarak yorumlanmaktadır. Bunun nedeni, dolara sabit token’lerin borsaya girişinin, alıcıların piyasaya girişini işaret etmesidir.

BoA, Bitcoin ve bu 2 altcoin’de boğa sinyalleri görüyor

Bununla birlikte, yatırımcılar, risk iştahlarını artırmak istediklerinde, genellikle daha kazançlı kripto paralara yatırım yapmak için stablecoin kullanmaya çalışırlar. Bank of America tarafından sağlanan aşağıdaki tablo, yatırımların en fazla USDT kullandığını gösteriyor.

Bitcoin ve O 2 Altcoin Büyük Hareketlere Gebe!

Glassnode’un on-chain verilerine göre, Bitcoin alıcıları hem uzun hem de kısa vadeli varlıkları içeriyor. Özellikle kısa vadeli yatırımcılar, önceki iki hafta boyunca Bitcoin’e düşkün hale geldi. Bankaya göre bu durum, “yükseliş” momentumunun kısa ömürlü olabileceğini gösteren Bitcoin için bir iştah geliştirdi.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin fiyatı 27 Temmuz’dan bu yana 23.000 doların üzerinde kalıcılık sağladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: