Bitcoin

2 Kripto Para Yasası Masada: Bu Hafta Onaylanabilir!

single-image

Brezilya ve ABD’den iki farklı kripto para yasası geçiyor. ABD Senatörleri, kripto düzenlemesi üzerinde CFTC‘nin yetkilerini arttırmayı planlıyor. Brezilya Parlamentosu ise bu haftada Bitcoin yasasını oylayacak.

Yeni yasa tasarısı, CFTC’ye kripto para birimleri düzenleme konusunda daha fazla yetki veriyor

Dünyanın dört bir yanından finans otoriteler kripto para düzenlemeleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. ABD Senatosu komitesi kripto paraları emtia düzenleyicisinin yetkisi altına sokacak bir yasa tasarısı önermeyi planlıyor. Tasarı geçerse, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) kriptolar üzerinde daha fazla kontrole sahip olacak. The Wall Street Journal’ın 3 Ağustos tarihli raporuna göre, senatonun planı ile Bitcoin ve Ethereum CFTC’nin radarı altına alacak.

Tasarı, bazı kripto paralar için geçerli olan “dijital emtia”yı içerecek şekilde bir emtia tanımını değiştiriyor. Örneğin Bitcoin ve Ethereum, menkul kıymetler hariç tutulurken emtia tanımına dahil olacak. Tasarı ayrıca dijital emtia komisyoncuları, dijital emtia emanetçileri, dijital emtia satıcıları için yeni kategoriler getiriyor ve bunların Komisyona kayıt olmalarını gerektiriyor. Senatör Stabenow konu hakkında yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

Düzenleyici boşlukları kapatıyoruz ve bu piyasaların müşterileri koruyan ve finansal sistemimizi güvende tutan basit kurallar altında çalışmasını şart koşuyoruz.

Brezilya yeni Bitcoin yasasını oylayacak

Piyasadaki artan ilgiyi göz önünde bulundurarak, Fintech’ler, geleneksel bankalar ve bireysel sektöründeki şirketler, kripto para birimleriyle bağlantılı ürünlerin lansmanını artırdı. Konu, Brezilya Merkez Bankası Başkanı Roberto Campos Neto’nun da gündeminde. Örneğin Neto Haziran ayında, ülkedeki sektörün düzenlenmesi için önerileri duymak için Rio’da bir etkinliğe katıldı.

Son haberlere göre, Brezilya Meclis Başkanı bu haftanın gündeminin kripto paraların düzenlenmesi olacağını söyledi. Herhangi bir tasarının onaylanıp onaylanmayacağı şu anda net değil. Önerilecek yasaların onaylanması durumunda düzelmeler için gerekli fonlar toplanacak. Daha önce, Neto, kripto paraları düzenlemelerin karmaşık olduğunu söyleyip doğrudan kurallar getirmenin uygun olduğunu söylemişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: