Bitcoin

Bitcoin Yerine Bu Altcoin’i Tercih Ediyorum!

single-image

Ünlü ekonomist Raoul Pal, son zamanlardaki koşullara bakarak Bitcoin yerine bir altcoin projesini tercih ediyor. Real Vision’ın CEO’su, portföy dağılımı için en güvendiği altcoin’leri değerlendirdi.

Raoul Pal’a göre yatırım için en güvenli altcoin

Real Vision’ın CEO’su Raoul Pal, Ethereum’un Bitcoin’den daha üstün olduğunu söylüyor. Yakın tarihli bir röportajda, ETH’nin deflasyonist mekanizmasının “büyük bir arz şoku” neden olduğunu söyledi. Uzman ayrıca Ethereum talebinde önemli bir şok öngörüyor. Money Talks ile yaptığı son röportajda analizlerini şöyle detaylandırdı:

Birçok kurum ESG [çevresel, sosyal ve yönetişim] sorunları nedeniyle Bitcoin’i yanlış bir şekilde onaylamadı. Bu, PoS ile ortadan kaldırıldı. Kurumlar, şu anda sahip olduğu Ethereum getirilerine bayılıyor, bu da başka bir artı. Artık yatırımlarınızı tahsis ederken Web 3.0 teknoloji ortamına güvenip güvenmediğinize karar vermelisiniz. Peki nasıl seçin yapıyorsunuz? Ethereum mu Bitcoin mi?

Ekonomist, Bu 2 Altcoin Projesinde Patlama Bekliyor!

Real Vision’ın CEO’su, Bitcoin yerine bu altcoin’leri tercih ediyor

Pal’a göre yatırımcılar, “en fazla uygulamaya ve en hızlı büyüme oranına sahip ağı” desteklemelidir. Analist uygun bir portföy için şunları söylüyor:

Pörtföy dağılımı için en önemli olanı ETH’dir. Solana, AVAX ve diğer erken aşama altcoin’ler… Benimseme eğrisinin daha başındalar, bu nedenle hızlandırılmış aşamaya sahipsiniz, bence kesinlikle rakiplerinden daha iyi performans gösterecekler. Ancak, yalnızca güvenli, basit yatırımı düşünüyorsanız ve internete bakıyorsanız, ETH şu anda internetin para birimidir. Bitcoin’de hiçbir şey değiş tokuş edilmez.

Ethereum, Bitcoin (BTC)’den daha fazla kazanca işaret ediyor

Ethereum, son zamanlarda piyasanın genel toparlanmasına öncülük etti. ETH fiyatı, merge ile ilgili önemli bir güncellemenin ardından hızla 1.700 dolara yükseldi. Değerinin bu kadar kısa sürede artmasıyla, ağın yatırımcı karlılığı da arttı. IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, ETH karlılığı son zamanlarda %52’ye ulaştı. Aynı zamanda, sahiplerinin sadece %44’ü şu anda kayıp yaşıyor.

Özellikle, kripto paralarını bir yıldan uzun süredir elinde tutan yatırımcıların %62’si var. Bu basitçe, kâr edenlerin neredeyse tamamının uzun vadeli sahipleri olduğu anlamına geliyor. Ancak düşüşe rağmen, ağ etkinliği son zamanlarda etkileyici oldu. Merge’e yönelik artan ilgiyle, ağ düzenli olarak yeni yatırımcıları çekiyor. Glassnode’un belirttiği gibi, yeni adres sayısı (7 haftalık MA) 2 Ağustos’ta 1 ayın en yüksek seviyesi olan 3.213’e ulaştı.

Merge etrafındaki hype, ETH 2.0‘daki toplam mevduatı da etkiliyor. Şu anda, toplam mevduat, stake getirilerinden de beklenen yüksek karlılık ile şaşırtıcı bir 13.25 milyon ETH seviyesindeydi.

Sonuç olarak, ETH fiyatı 1.600 dolarlık desteği kırmak için fiyatlar %6 düştüğü için 1 Ağustos’tan bu yana düşüyor. Analist Kanav Jain, Temmuz ayındaki fiyat trendlerindeki yükselişin ardından topluluğun trendi değiştirmeye hazır olduğunu söylüyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum 3 Ağustos’ta çoğunlukla 1.700 dolar altında işlem gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: