Bitcoin

Bu Bitcoin Borsası Hacklendi: İşlemler Askıya Alındı

single-image

Nomad ve Solana’da arka arkaya yaşanan güvenlik zafiyetleri nedeniyle kripto ekosistemi bu hafta büyük sarsıntılar yaşadı. Bu kez hedefte ZB Borsası vardı. Benzer bir saldırıda, Bitcoin borsasının para kaybettiği iddia ediliyor.

ZB kripto borsası hacklendi, 3,60 milyon dolarlık varlık çalındı

Güvenlikten taviz ve bunun sonucunda ortaya çıkan etki henüz tespit edilmedi. Bununla birlikte, şüpheler kesinlikle endişelerin artmasına neden oluyor. Fon kaybını içeren saldırılar kripto ekosisteminde yeni değil. Ancak bu tür bir dizi olayın mevcut senaryoda büyük etkisinin olması mümkün.

Son olarak, ZB Bitcoin borsasına yapılan bir saldırı, yaklaşık 3,60 milyon dolarlık varlığın kaybolmasına yol açtı. Kripto ile ilgili Twitter hesabı CertiK Alert’e göre, borsa saldırıya uğradı. Bilgisayar korsanları, daha sonra kripto varlıkları kendi cüzdanına aktardı. Açıklamalar göre hack, 3,60 milyon dolar değerinde 2224 ETH’nin kaybına neden oldu. CertiK Alert, konuya ilişkin olarak şu paylaşımı yaptı:

ZB borsası saldırıya uğradı ve 2224 ETH (yaklaşık 3,60 milyon dolar) bilgisayar korsanlarının cüzdanına aktarıldı. Fonlar şu anda EOA 0x2644’te. Büyük olasılıkla Tornado Cash’e gönderilecek.

Bitcoin

Hackerlar, Nomad saldırısında, köprü protokolünden yaklaşık 200 milyon dolar çaldı. Tanımlanan 41’den fazla adresten bilgisayar korsanları milyonlarca doları kendi hesaplarına aktardı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Çarşamba günü, Solana’da 7.000’den fazla cüzdanın güvenliğinin ihlal edildiği ileri sürüldü. Bu saldırıda, bilgisayar korsanları en az 8 milyon dolarlık kripto varlığı çalmayı başardı.

Bitcoin borsası ZB işlemleri durdurma kararı aldı

ZB’nin işlemleri askıya alması, bu şüpheyi güçlendirdi. Salı günü Bitcoin borsası, platformunda para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığını açıkladı. Hizmetlerin durdurulması için temel uygulamaların başarısızlığını gösterdi. Bitcoin borsası şu açıklamayı yaptı:

Bazı çekirdek uygulamalarda ani bir arıza meydana geldi. Sorunu çözmek zaman alıyor. Bu yüzden, para yatırma ve çekme hizmetlerini durdurma kararı aldık.

Bitcoin

Bir Blockchain güvenlik ve veri analizi şirketi olan PeckShield, işlemlerin askıya alınması konusunda şüpheler uyandırdı. ZB borsasının gerçekten bakımda olup olmadığını veya sıcak cüzdanının saldırıya uğrayıp uğramadığını merak etti. CoinMarketCap’e göre, 2013 yılında başlatılan ZB borsası makul bir trade topluluğuna sahip. Platform, son derece seçici listeleme süreci ve nadir fırlatma rampası teklifleriyle kendini farklılaştırıyor, diye açıklıyor. İlginç bir şekilde, kripto borsası kendisini “Dünyanın En Güvenli Dijital Varlık Borsası” olarak adlandırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: