Bitcoin

Altın ve Bitcoin İçin Kritik Gün Geldi: İşte Beklenenler!

single-image

Altın ve en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) için bugün önemli günlerden biri. İşte bugün olacaklar ve beklentiler…

Uzmanlar, altın ve BTC için bu gelişmelere dikkat çekiyor

Hızla yükselen enflasyon, faiz artışları ve durgunluk riski ön plana çıkıyor. Analist Phil Carr’a göre bu durum, 2022’nin ikinci yarısında da devam edecek. Bu haftaya bakıldığında, trader’ın dikkati İngiltere Merkez Bankası’nın bugünkü para politikası toplantısında. Yakından izlenen “4 Büyük Merkez Bankası”ndan biri olarak, bu etkinliğin önemli bir piyasa hareketlendirici ve sarsıcı olması beklenmekte. Özellikle de BoE’nin ilk faiz artışını gerçekleştirerek FED’in izinden gitmesi beklenmekte. Eğer gerçekleşirse bu, 1995’ten bu yana ilk faiz artırımı olacak.

Tahmin: Altın Kısa Vadede Hangi Seviyeleri Görecek?

İngiltere Merkez Bankası’nın, kilit faiz oranını 50 baz puan artırarak yüzde 1,75’e çıkarması bekleniyor. Böylece 27 yılın en büyük faiz artırımını gerçekleştirecek.  Bu sırada banka, rekor yüksek enflasyonla mücadele etmek için umutsuzca mücadele ediyor.  Mevcut seviyeler, Birleşik Krallık hükümetinin enflasyon hedefinin çok üzerinde. Gıda, yakıt, konut, giyim ve enerji fiyatlarının rekor bir hızla artmaya devam etmesi ve ülkenin tarihi yaşam maliyetini derinleştirmesi nedeniyle enflasyonun Ekim ayına kadar yüzde 12’yi geçebileceğine dair korkular var.

Birleşik Krallık merkez bankası, özellikle son 60 günde faiz oranlarını toplam 200 baz puan artıran ABD FED başta olmak üzere emsallerinin gerisinde kalmaktan endişe duyuyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere FED, faiz zammının Eylül ayı için kartlarda olabileceğine işaret etti.

Diğer merkez bankaları ve küresel ekonomiye etkisi

Avrupa Merkez Bankası ise tam tersine, faiz oranlarını artırmak için geçen aya kadar bekledi. Ancak beklenenden daha büyük bir yarım puanlık artışla tepki verdi. FED tarafından yapılan bir dizi büyük oran artışının, yükselen enflasyona ve güçlü dolara karşı koymak için dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları üzerinde baskı oluşturduğu inkar edilemez.

5 Ünlü Analist: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor!

Analiste göre her büyük merkez bankası faiz artışı küresel ekonomiyi durgunluğa bir adım daha yaklaştırıyor. Bu ihtimaller, geçen ay ekonomistlerin “merkez bankası para politikası yapıcılarının bu yıldan itibaren resesyon için en büyük riski oluşturduğu” uyarısıyla bir kez daha ortaya çıktı. Artan sayıda ekonomist, durgunluğun çoktan geldiğini iddia ediyor. Analist Phil Carr, bu gelişmelerin değerli metal piyasasını nasıl etkileyeceğini, aşağıdaki şekilde açıklıyor:

Tarih bize bir şey öğrettiyse, o zaman kesin olarak bildiğimiz tek şey, ister kalıcı enflasyon olsun isterse durgunluk olsun, her iki senaryonun da değerli metal fiyatları için son derece kazançlı bir zemin oluşturduğudur. Şu anda bu, kısa vadeli makro güdümlü oynaklıktan yararlanmak için sonsuz fırsatlarla dolu bir trader piyasasıdır. Şu anda en uygun strateji bu!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: