Bitcoin

Kripto Para Düzenlemeleri İçin Düğmeye Basıldı!

single-image

İngiltere Parlamento Grubu, büyüyen kripto para piyasasının daha fazla düzenlenmesi için soruşturma başlattı.

APPG, kripto para birimleri için düğmeye bastı

İngiltere net bir kripto para düzenleyici görünümü oluşturmaya devam ediyor. Süreçte, sektörü yönetmek için politika oluşturmaya katkıda bulunmak üzere birkaç kuruluş ortaya çıktı. Özellikle, Tüm Partiler Parlamento Grubu (APPG), İngiltere kripto alanının daha fazla düzenlenmesi ihtiyacını dikkate alan bir soruşturma başlattı.

APPG, 4 Ağustos’ta yayınlanan basın açıklamasında, soruşturmanın, İngiltere’nin kripto düzenlemelerine yönelik mevcut yaklaşımını geliştirdiğini söyledi. İngiltere Parlamento Grubu, bölgeyi kripto paralar için küresel bir merkez haline getirmeyi amaçladığını söylüyor.

Soruşturma ayrıca, İngiltere düzenleyicilerinin kripto para düzenlemelerine, CBDC ve ilgili risklere yönelik rolünü gözden geçirecek. Ayrıca, soruşturmanın bir parçası olarak, APPG’nin İngiltere Merkez Bankası, Mali Davranış Otoritesi ve Reklam Standartları Otoritesi gibi kurumlar da dahil olmak üzere kripto operatörleri, düzenleyiciler, endüstri uzmanları ve hükümetten görüş alması beklenmektedir.

İngiltere’de kriptonun artan popülaritesi

Grubun başkanı Lisa Cameron’a göre, ülkedeki kripto para birimlerinin büyümesi soruşturmayı motive ediyor. Örneğin, araştırmalar, Temmuz 2022 itibariyle, İngiltere’deki yetişkinlerin %10’unun kripto para birimine sahip olduğunu gösteriyor. Bu kullanıcıları aynı zamanda kripto paraları uzun vade yatırım aracı olarak görüyor. Cameron’un yakın tarihli açıklamalarına göre:

İngiltere kripto sektörü, son yıllarda bir tür kripto para birimine veya dijital varlığa sahip olan kişilerin sayısı arttıkça tüketicilerden ve düzenleyicilerden artan ilgi gördü. Küresel politika yapıcılar da şimdi kriptoya yaklaşımlarını ve nasıl düzenlenmesi gerektiğini gözden geçirdiğinden sektör için çok önemli bir zamandayız.

Kripto Para Milyarderi: Bu Altcoin'den Onmilyonluk Aldık!

Soruşturma için paydaş desteği

Özellikle, CryptoUK kapsamındaki kripto sektöründeki oyuncular, sektöre akıl sağlığı getireceğini savunarak soruşturmayı memnuniyetle karşıladılar. CryptoUK yönetici direktörü Ian Taylor, regülasyon konusunda şunları öneriyor:

İngiltere kripto sektörü, İngiltere’de iyi düzenlenmiş bir endüstrinin önemini kabul ediyor ve iş kesinliği sağlayan ve sağlıklı ve sağlam bir piyasayı teşvik eden düzenlemeleri destekliyor. Tüketicinin korunması ihtiyacını yenilik ve büyümeyi destekleme ihtiyacı ile dengeleyen düzenlemeye orantılı bir yaklaşım görmek istiyoruz.

APPG’nin soruşturmanın tavsiyesini değerlendirmek üzere hükümetle paylaşması beklenmekte. İlgilenen paydaşların görüşlerini sunmak için 5 Eylül’e kadar süreleri olacak. İngiltere Hukuk Komisyonu, özellikle kripto sektörünü yönetmeye yönelik yasa tekliflerinin bir parçası olarak, kullanıcıların haklarını korumak için kripto mülkiyetini belirlemeye odaklanan bir danışma belgesi de yayınladı . Komisyon, kripto paraları tanımak ve korumak için İngiltere mülkiyet yasalarının genişletilmesini önerdi.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, ABD ve Brezilya’da aktif olarak kripto düzenlemeleri üzerinde çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: