Bitcoin

Binance’e Bu Altcoin Projesinden Yüzmilyonluk Aktı!

single-image

Borsalara akan yüklü miktarda stablecoin, büyük yatırımcıların satın alma konusundaki ilgisini gösteriyor. 159 milyon doların üzerinde BUSD, Binance cüzdanlarına akarken, Bitcoin ve altcoin piyasası yükseliyor.

Yüklü miktarda BUSD Binance cüzdanlarına aktı

Gün içinde anonim cüzdanlardan Binance’e 159 milyon dolar değerinde BUSD transfer edildi. Bunun sonucu olarak ilk 10 kripto para birimi büyük ölçüde değer kazandı. İşlemler balina izleme platformu Whale Alert’dan geliyor. Güncel transferlere göre bilinmeyen cüzdanlardan Binance’e 159 milyon dolar değerinde BUSD aktı.

Whale Alert tarafından sağlanan verilere göre, ilk işlemde, anonim bir cüzdandan Binance’e toplam 99,99 milyon dolar transfer edildi. Bugün saat 14:31’de 99,99 milyon dolar değerinde BUSD Binance’e aktı.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, bir diğer işlemde bilinmeyen cüzdandan Binance’e 59.99 milyon daha taşındı.

İlk 10 kripto para birimi yükseliyor, Bitcoin 24.000 doları aştı

Stablecoin’lerin borsalara girdiği zaman genellikle daha fazla satın alma gücünün bir işaretidir. Bu da borsalara akan paranın BTC veya altcoin satın almak için olduğunu öneriyor. Yukarıdaki işlemlerle birlikte bugün merkezi borsalara yüklü miktarda fon girdi. Bu esnada, kripto piyasası dün yatay hareket ederken bugün tekrar yeşile döndü. Son 24 saat içinde, toplam kripto piyasası değeri önemli ölçüde arttı. TOTAL değeri 12 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

TOTAL grafiğinin ivmesi ilk 10 kripto para birimine akan paralardan kaynaklanıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yazım sırasında 24.000 doların hemen altında işlem görüyor. Bugün uzun bir süre bu seviyenin üzerinde işlem gördü. Ethereum’da 1.700 doların üzerinde kalıcılık sağlıyor. Genel görünümde, istisnalar hariç tüm kripto para piyasası yeşilde işlem görüyor.

Enflasyon kripto piyasası için ne anlama geliyor?

FED geçtiğimiz günlerde milyarlarca dolarlık hazine ve tahvil alımlarını durdu. Böylece 8,9 trilyon dolarlık bilançosunu küçültmeye başladı. Tedbirler Haziran 2022’de yürürlüğe girdi. Toplam kripto piyasası değerinin Ocak 2021’den bu yana görülen en düşük seviye olan 1,2 trilyon doların altına düşmesiyle aynı zamana denk geldi.

100 BPS Fed Faiz Artışı, Bitcoin ve Altcoin'ler İçin Ne Demek?

Benzer bir diğer hareket, 16 Haziran’da 1.650 puana ulaşan ve Kasım 2020’den bu yana görülmeyen seviyelere ulaşan Russell 2000’e de oldu. Bu düşüşten bu yana, endeks %16.5 kazanırken, toplam kripto piyasası değeri 1.2 trilyon dolar seviyesini geri kazanamadı. Böylece, kripto ve borsalar arasındaki bu belirgin kopukluk, yatırımcıların Fed’in büyüyen bilançosunun beklenenden daha uzun bir kripto kışına yol açıp açamayacağını sorgulamasına neden oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: