Bitcoin

2 Analistten SHIB, SAND, ETH, BTC ve SOL Tahmini!

single-image

2 analist, Shiba Inu (SHIB), Sandbox (SAND), Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) ve Solana (SOL) için fiyat tahminlerini paylaştı. İşte beklentiler ve takip edilmesi gereken fiyat seviyeleri…

“SHIB %42’lik bir yükselişe hazır gibi duruyor”

Shiba Inu fiyatı, ABD enflasyon verilerine olumlu tepki verdi. Böylece, günlük grafikte bir yükseliş mumu oluşturdu. İkinci en büyük meme token 0,00001287 dolar ile omuzları süpürdü. Ancak 100 günlük SMA tarafından vurgulanan 0,00001170 dolardaki desteği test etmek için geri çekildi. Ancak SHIB fiyatındaki bu test geri tepti. Yazının yazıldığı sırada meme token, 0.00001236 dolardan işlem görüyordu. Şimdi, 0.00001743 dolara dev bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Shiba Inu fiyatı, ters baş ve omuzlar (H&S) paterni tarafından sunulan bir kırılma teyit ederse, Dogecoin (DOGE) gibi rakiplerinden daha iyi performans göstermeye devam edecektir. Yükseliş için SHIB, aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, boyun çizgisi direncinin üzerinde net bir kırılma yapmalıdır.

SHIB fiyatı

Yukarıdaki günlük grafik, 100 günlük SMA’nın üzerindeki 50 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) geçişini de gösteriyor. Bu formasyon altın bir fırsat olmasa da ortaya çıkması bir yükseliş hareketi doğuracaktır. Ayrıca, yaklaşan H&S kopuşuyla birleştiğinde; %42 yükseliş ihtimalini güçlendirecektir. Shiba Inu fiyatının iyimser anlatımına güven eklemek için, MACD’da bir satın alma sinyali izlenmelidir. Buna göre SHIB üzerindeki yükseliş kuvveti, MACD ortalama çizginin üzerine çıktıkça artacaktır.

“Bitcoin kritik bir eşiğe yaklaşıyor”

Analist Justin Bennett, piyasalar haftayı yüksek bir notla bitirirken Bitcoin hakkındaki görüşlerini paylaştı. Cryptocademy bülteninin son sayısında Bennett, 24.200 doların Bitcoin için çok önemli olduğuna dikkat çekiyor. Ayrıca bu seviyeyi, BTC için “devam et ya da düş” alanı olarak tanımlıyor. Son birkaç haftadır 24.200 doları aşmaya çalışan Bitcoin’in kısa vadeli fiyatını bugün belirleyecek. Eğer lider kripto para birimi, 24.200’ün üzerinde bir günlük kapanış yaparsa fiyat yükselecek. Analiste göre, bu senaryoda BTC 25.400 dolara kadar yükselişini sürdürecek. Ancak, 24.200 üzerinde bir günlük kapanış gerçekleşmezse, fiyatın geri çekilmesine neden olacak. Ek olarak bahsi geçen direncin daha da güçlenmesine yol açacak. Yazım sırasında, Bitcoin 24,522 dolardan işlem görüyor. Bu, bir hafta öncesine göre %5’in üzerinde artış anlamına geliyor.

“Ethereum bu desteği korumalı”

Bennett daha sonra, Ethereum’un sallanabileceği dar bir aralık tanımlıyor. Buna göre 1.780 dolar, korunması gereken önemli bir düşük ve 2.150 dolar potansiyel bir kısa vadeli yüksek. Analiste göre ETH’nin yükselişte kalması için fiyatın 1.780 doların üzerinde kapanması gerekiyor. Altcoin şu anda 1.900 dolar civarında mücadele ediyor. Eğer 1.780 doların altında bir kapanış olursa, büyük bir geri çekilmenin başlaması muhtemel. Bununla birlikte 1.910 doların üzerinde bir kapanış fiyatı 2.150 dolara itme potansiyeline sahip. ETH şu anda 1.962 dolardan işlem gördüğü için Ethereum yükselmeye devam ediyor.

“Solana dalgalı bir fiyat hareketine sahip”

Bennett, layer-1 ağları arasında yer alan Solana’yı da inceledi. Analist, ETH katili yukarı doğru hareket ederse, 40 doların önemli bir destek seviyesi olduğunu belirtiyor. Ayrıca, SOL için dalgalı bir fiyat hareketi bekliyor. Analiste göre altcoin fiyatında oldukça büyük bir üçgen modeli var. Yani SOL için bir kırılma oldukça yakında gibi duruyor. Eğer altcoin 40 doları tutarsa, sırasıyla 47,50, 53 ve 60 doları hedefleyebilir. Ancak fiyat 40 doların altına düşerse, 32 ve 26 dolara düşüş potansiyeli ortaya çıkacaktır. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Solana, olumlu piyasa momentumunu, 47.19 dolarda işlem görerek sürdürüyor.

“SAND önemli bir kavşakta”

Bennett, kripto analizini Metaverse coin SAND’i değerlendirerek sonlandırıyor. Analist, Sandbox Metaverse’nin önemli bir kavşakta olduğunu söylüyor. Ardından fiyat 1,50 doları aşarsa, önemli bir satış baskısının ortaya çıkacağını iddia ediyor. Ona göre SAND piyasa kararsızlığı içerisinde. Fiyat, Daha yüksek bir kırılma 1,50 dolar alanını açacak. Daha düşük bir kırılma ise 1,30 ve hatta 1,00 dolar gibi seviyelere düşüşün önünü açacak. Sandbox, şu anda 1.36 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: