Bitcoin

Bitcoin Fiyatının Sıradaki 6 Seviyesi Bunlar!

single-image

Bitcoin, bu hafta iki gün boyunca süren %10’luk bir ralli yaşadı. Bunun ardından, geniş çapta beklenen bir konsolidasyon dönemine girdi. Sonuç olarak BTC fiyatı dün geri çekildi. TradingView’den elde edilen veriler, boğaların Perşembe günü 25.000 dolarda dirençle karşılaştığını gösteriyor. Bu, 23.600 dolarlık bölgeye geri çekilmeye yol açtı. Ancak, alıcılar 24.000 dolarlık desteğin üzerine geri teklif vermeye geldi. Bunun sonucunda BTC, 24.514 dolara yükseldi.

“Bitcoin fiyatının %50 yükselmesi mümkün”

Kripto analisti Justin Bennett, 11.100 YouTube abonesine, Bitcoin fiyatı hakkında konuştu. Analist, fiyat 24.200 doların üzerine çıkarsa, bir sonraki hedefin 26.500 dolar olduğunu söylüyor. 24.200 doların üstündeki sonraki direncin 25.000 dolarda olduğunu da ekliyor. Ardından, 25.400 26.000 ve 26.500 seviyelerini hedefleyebileceğimizi ifade ediyor. Ancak analistin yükseliş tezi burada sona ermiyor. Bennett, 26.500 doların üzerine çıktıktan sonra, Bitcoin’in mevcut fiyattan yaklaşık %46 oranında değer kazanabileceğini iddia ediyor. Ona göre 26.500’den sonra 30.000 dolar seviyesine ulaşmamız ve onu aşmamız gerekiyor. Böylece Bitcoin fiyatı, 38.000 dolar hedefine ulaşmanın önünü açacak. Ayrıca analist, yükseliş tezini doğrulayacak olan seviyenin 24.200 dolarda bir günlük kapanış olacağını ifade ediyor.

“BTC bu destek seviyelerini tekrar ziyaret edecek”

Ancak başka bir analist olan Crypto Tony, Bennett’in aksine yükselişte değil. Crypto Tony fiyatın yakın vadede nereye gideceğini düşündüğünü belirten bir tweet yayınladı. Paylaşımı Bitcoin’in 25.000 doların üstüne çıkmasını bekleyen birçok yatırımcıya bir uyarı niteliğindeydi. Buna göre analist, fiyat yüksek aralığın altındayken, 23.600 dolara bir düşüş bekliyor. Ayrıca, bu destek seviyesinin kaybolması halinde 22.600 dolara bir düşüşün mümkün olduğunu da ekliyor.

“Fiyat trendi olumlu kalmaya devam ediyor”

Cuma günkü geri çekilme, Bitcoin’in devam eden yükseliş trendinde kısa bir arayı tanımlıyor olabilir. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC, Haziran ortasında dibe vurmasından bu yana yükseliş trendinde hareket ediyor. Kripto analisti Michaël van de Poppe’ye göre, Bitcoin 23.000 dolardan desteğini elinde tutmayı başarmalı. Bu devam ettiği sürece, fiyatın yakın gelecekte 28.000 ila 30.000 dolar aralığına yükselme şansı var. Ek olarak Poppe’ye göre, son düzeltmelere rağmen BTC fiyatı yükseliş eğiliminde kalmayı sürdürüyor.

“Bitcoin hacim profili ralli sinyali veriyor”

Bağımsız trader ve analist Jonathan Morgan’a göre, 24.000 ila 30.000 dolar arasındaki hacim profili çok ince. Ayrıca, Bitcoin için hacim profiline bakarak böylesine güçlü bir yükseliş olasılığının kanıtının bulunması mümkün. Analist, “İnce Hacimli profiller, bir tür vakum görevi görür ve bir yüksek hacimli düğümden bir sonraki yüksek hacimli düğüme fiyat çeker.” diyor. Ardından, BTC fiyatının daha yükseğe hareket etmesinin düşmesinden daha kolay olduğunu öne sürüyor. Ona göre fiyat yükselmeye devam ettikçe olağanüstü bir biçimde yükselişini hızlandıracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: