Bitcoin

Bitcoin ve Altın Yükselişi Bu Tarihte Başlayacak!

single-image

Piyasa uzmanı İslam Memiş, en popüler varlık alanlarından olan kripto paralar hakkında beklentilerini aktardı. Ayrıca, güvenli liman olarak en çok tercih edilen emtia olan altından da bahsetti. İslam Memiş Bitcoin, altcoin ve altının patlama yaşayacağı tarihi açıkladı. İşte detaylar…

Piyasa uzmanı, Bitcoin ve altını değerlendirdi

Uzman isim İslam Memiş, öncelikle emtia alanından bahsetti. Memiş’e göre altın ve gümüşte yükseliş gelecek, ancak henüz başlamadı. Uzman, kırılmanın yaşanacağı zamanın Eylül ayında başlayacağını düşünmekte. İslam Memiş, Eylül ayında kripto piyasasında, altında ve gümüşte ciddi bir yükselişin görüleceğini iddia ediyor. Bunun arkasındaki sebep olarak ise ABD Merkez Bankası’nın (FED) açıkladığı enflasyon verisi olduğunu söylüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ABD, Çarşamba günü enflasyon verilerini açıkladı. Açıklanan veriler ışığında, ABD Doları Endeksi’nin (DXY) değer kaybetmesi beklenmekte.

ABD'li 40 Şirket, Parasını Bu Altcoin'lere Park Etti!

Altın genellikle ABD doları cinsinden ifade ediliyor. Bu nedenle, altın fiyatı ile dolar arasında bir ilişki vardır. Çünkü doların değeri yükselip düştükçe altın fiyatları üzerinde bir etki olabilir. ABD dolarının değeri ile altının değeri arasındaki ilişki önemli olmakla birlikte, değerli metalin fiyatını etkileyen tek faktör dolar değildir. Hem altının hem de doların değerini etkileyen diğer faktörler faiz oranları, enflasyon, para politikası ve arz ve taleptir. İslam Memiş, yükselişe işaret ederek “yatırımcılar altın ve gümüşlerini bugünlerde mutlaka muhafaza etmeli,” diyor.  

Kripto para birimi yatırımcıları zor zamanlar geçirdi

Öte yandan İslam Memiş, kripto para piyasasındaki yatırımcılara seslendi. Uzmana göre kripto piyasasındaki yatırımcıların sabrı zorlandı. Ancak biraz daha sabretmeleri gerekiyor. MEmiş, bu noktada da dolar endeksinde bir gerileme beklediğini açıkladı. Uzmana göre DXY, Ekim ayında 95-96 seviyelerine düşme olasılığı taşıyor. Bilindiği üzere ABD Doları Endeksi, son 2 aydır rekor üzerine rekor kırıyor. En son, 106 seviyesindeki rekorunu gördü.

BTC, DOGE, MATIC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı!

DXY’ye işaret ederek, BTC’nin ve altcoin’lerin toparlanma yaşayabileceğini düşünmekte. Uzman, kripto para piyasasının son bir haftadaki toparlanmasını “cılız” olarak nitelendirdi. Yükselişin devamı için Bitcoin’in 27.000 doların üzerine çıkması gerektiğini düşünmekte. Şu anda Bitcoin’in değeri, yüzde 3’lük bir yükseliş ile 24.800 dolar civarında gözüküyor. Bu seviye, hafta içi görülen 22.000 dolar seviyeleri ile karşılaştırıldığında, yüksek gözükmekte. Piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para olan Ethereum ise 2.000 doları zorluyor. Bilindiği üzere kripto para alanında en heyecan verici gelişmelerden biri, ETH’nin Merge yükseltmesi. Söz konusu Merge’ün 19 Eylül’de gerçekleşmesi beklenmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: