Genel

Tron kurucusu Justin Sun’a bloke

single-image

ABD’nin kripto para işlemlerini gizlemeye yarayan popüler bir protokol olan Tornado Cash’e uyguladığı yaptırım, karmaşa yarattı. Ortaya çıkan bu durum, Tron’un kurucusu Justin Sun ve diğer çok sayıda önemli ismin adresini bloke etmeye kadar gitti.

Yaptırım kararı istenmeyen sonuçlar getirdi

ABD’nin uyguladığı yaptırım, Tornado Cash ile etkileşime giren hesapların suçlu sayılabileceği anlamına geliyor. Blok zincirinin doğası gereği, herhangi bir kullanıcı, Tornado Cash üzerinden istediği bir kişiye kripto para gönderebilir. Karşı taraf ise gelen bu transferi reddedemez. İşte bu durum, yaptırımı istenmeyen sonuçlar doğurmaya açık hale getiriyor.

Bir kullanıcı, birçok adrese Tornado Cash ile 0.1 ETH yolladı

Birkaç gün önce ise kimliği bilinmeyen bir kişi, alınan kararı protesto etmek ve çarpıklığını ortaya koymak için sektörün önde gelen isimlerinin adreslerine Tornado Cash üzerinden 0.1 ETH göndermeye başladı. Gönderim yapılan kişiler arasında Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong ve Amerikalı ünlü komedyen Jimmy Fallon da vardı.

Justin Sun’ın adresi engellendi

Tornado Cash üzerinden 0.1 ETH gönderilen isimlerden biri olan Justin Sun’ın adresi, en büyük DeFi protokollerinden Aave tarafından bloke edildi. Sun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Birinin rastgele bir şekilde Tornado Cash’ten bana 0.1 ETH göndermesinden sonra Aave tarafından engellendim.” dedi.

Aave’nin aynı şekilde Tornado üzerinden ETH gönderilen diğer adresleri de engellediği ortaya çıktı. Aave ekibinden bugün yapılan açıklamada, söz konusu adreslerin engellerinin kaldırıldığı bildirildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: