Genel

Terra Luna kurucusu Do Kwon konuştu: “Aklıma bile getirmemiştim”

single-image

Yüz binlerce kişinin mağdur olduğu, Güney Kore ve ABD’de davaların ve soruşturmaların açıldığı Terra LUNA çöküşüyle ilgili, sistemin yaratıcısı Do Kwon önemli açıklamalarda bulundu. Çöküşten aylar sonra, ilk kez detaylı bir röportaj veren Kwon, ilk günlerde ülkesinde olduğunu ve kaçmadığını belirtti.

“Singapur’a kaçmadım”

Singapur’a gitmesinin altında Terra LUNA’yla ilgili souşturmaların olmadığını belirten Kwon, çöküşten sonra Seul’den ayrılmadığını dile getirdi:

“Çöküşten sonra Seul’den ayrılıp Singapur’a gitmedim. Aileme karşı bazı tehditler vardı ve bunlar uğraşmak zorundaydım. Dolayısıyla ne zaman ülkeden ayrıldığım belli. Geri dönme konusunda ise kararsızım ancak bunun soruşturmalarla bir ilgisi yok. Geri dönme kararı alırsam da yine soruşturmalarla ilgili olmayacak…”

“Yetkililerden kimse beni aramadı”

Coinage platformu adına NFTV’ye bir röportaj veren Kwon, soruşturmalar ve kendisinin ifade vermeye gitmediği konusuna da açıklık getirdi ve şu ifadeleri kullandı:

“Yapacağımız şey, neyle yüzleşeceğimizi düşünmek olmayacak. Nasıl yüzleşeceğimizi düşüneceğiz. Burada yapılması gereken dürüst olmak ve sonuçları ne olursa olsun ona katlanmak. Beni yetkililerden kimse çöküş sonrasında aramadı. Bana ulaşmadılar. Biraz önce de dediğim gibi ben Singapur’a davalardan ya da soruşturmalardan ötürü kaçmadım. Kimse bana ulaşmadı”

“Sistemin çökeceğini aklıma bile getirmedim”

Terra LUNA sisteminin çökeceğini hiçbir şekilde aklına getirmediğini söyleyen Kwon, açığa satış yapma konusunda ortaya atılan komplo teorilerine de değindi:

“Kendinizi bir kurucunun yerine koyun. Projeniz 100 milyar dolar değeri aşmış ilerliyor. Birçok şeyi başardıktan sonra, seri galibiyetler aldıktan sonra kaybedeceğinizi düşünmemeye başlıyorsunuz. Ben de Terra LUNA’nın çökeceğini hiç düşünmedim. Gerçekten bir dakika bile ‘Terra çökerse ne olur?’ diye düşünmedim ancak geriye baktığımda bunun aşırı derecede mantıksız olduğunu görüyorum. Açığa satış konusunda sistem içinde bir boşluk varsa ve birileri buradan kâr sağlıyorsa bu sadece benim suçumdur. Buradaki tek sorumlu benimdir”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: