Bitcoin

Neler Oluyor? Balinalar Büyük Miktarda Bitcoin Satıyor!

single-image

Mevcut piyasa belirsizliği balinaları Bitcoin (BTC) satmaya zorluyor. Karidesler ise daha fazla biriktirme fırsatını değerlendiriyor.

Bitcoin balinaları büyük miktarda varlık satıyor

Glassnode verilerine göre, Bitcoin (BTC)’nin birikim eğilimi puanı şu anda balinalar için sıfır olarak yanıp sönüyor. Bu da daha fazla kripto para almayı bıraktıklarını gösteriyor.

Bitcoin balinaları varlıklarını satıyor / Kaynak: Glassnode

Veriler, Nisan 2020 ile Ağustos 2022 arasındaki Bitcoin birikim eğilimlerini gösteriyor. Verilerin analizi, balinaların koyu kırmızı renkte oldukları için bu ay BTC birikimlerini yavaşlattığını gösteriyor. Yani balinalar, büyük ölçüde net BTC satışı yapıyorlar.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin Ağustos ayında büyük ölçüde 20.000 ile 25.000 dolar arasında işlem gördü. Araştırmalar, daha önce balinaların son iki yılda dört farklı dönemde madeni para biriktirdiğini ortaya çıkarmıştı. Bitcoin balinaları genellikle büyük holder’ları temsil eden 1.000’den fazla BTC’ye sahip adresleri ifade ediyor.

Bitcoin

Biriktirme eğilimi puanı

Biriktirme eğilimi puanı, şu anda kimin kripto para satın aldığını belirlemek için kullanılan bir ölçüm. Özellikle çeşitli yatırımcılar arasında piyasa duyarlılığını tespit etmek için kullanılan bir araç. Puan, iki faktöre dayanıyor. Bir kuruluşun sahip oldukları toplam token miktarı olan katılım puanı ve genellikle bir ay boyunca bir süre boyunca sahip oldukları varlıkları arasındaki fark olan bakiye değişikliği. Biriktirme puanı 0 ile 1 arasında değişiyor. Bu kapsamda 0’a yakınsa kripto paraların dağılımını gösteriyor. Bununla birlike, 1’e yakın bir puan ağdaki büyük holder’ları gösteriyor.

Karides birikimi yavaşlıyor

Balinalar biriktirmeyi bırakıp BTC varlıklarını satarken, karideslerin BTC birikimi de yavaşladı.

Bitcoin
Karideslerde Bitcoin birikimi yavaşlıyor / Kaynak: Glassnode

Verilere göre, BTC adresleri bu yıl 2 milyon ila 2,3 milyon adres arasında dalgalandı. Ancak Temmuz ayından bu yana düz bir düşüş yaşandı. Karidesler, cüzdanlarında 1 Bitcoin’den az olan holder’ları ifade ediyor.

Bu arada, Temmuz ayında sektör, karideslerin 60.000 BTC satın almasıyla 2018’den bu yana küçük Bitcoin holder’ları için en yüksek aylık birikimi gördü. İki grubun aynı piyasa koşullarına nasıl tepki verdiğinin farkı, durumu nasıl algıladıklarını gösteriyor. Balinalar için, mevcut piyasa belirsizliği, özellikle Fed Başkanı Jerome Powell’ın ABD ekonomisi için daha fazla “acı” sözü vermesi nedeniyle, varlıklarını satmaya zorladı. Bitcoin ise 20.000 – 25.000 dolar aralığını kırmak için mücadele ediyor. Bununla birlikte, karidesler bunu ideal giriş noktası olarak belirlediler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: