Bitcoin

Birkaçı Hariç Çoğu Kripto Para Yok Olacak!

single-image

JPMorgan’ın kripto para birimi başkanı Umar Farooq, piyasadaki kripto para birimlerinin çoğunun “çöp” olduğunu belirtiyor. Ayrıca gerçek kripto kullanım durumlarının henüz tam olarak ortaya çıkmadığını öne sürüyor. İşte JPMorgan yöneticisinin yorumları…

JPMorgan, kripto para birimlerinde kullanım eksikliğine dikkat çekti

29 Ağustos’ta Singapur’da gerçekleşen bir panel tartışması sırasında Farooq, düzenlemenin pek çok geleneksel finans (TradFi) kurumunun dahil olmasını engelleyen gelişen endüstriye henüz yetişmediğini belirtti. Ayrıca, birkaç tanesi hariç, çoğu kripto varlığı için yardımcı programın eksik olduğunu belirtti. JPMorgan’ın Blockchain birimi Onyx Digital Assets’in (ODA) CEO’su olarak görev yapan Farooq, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Kriptoların çoğu aslında hala önemsiz. Demek istediğim, birkaç düzine token dışında, bahsedilen her şey ya gürültü ya da açıkçası, sadece gidici. Bu yüzden aklımda, kullanım durumları tam olarak ortaya çıkmadı ve düzenleme yetişmedi. Bence bu yüzden finans sektörünün genel olarak biraz yavaş yetiştirdiğini görüyorsunuz.

2 Büyük İsim: Bu Altcoin Düşüşte Bile Yükselebilir!

JPMorgan, kripto alanına ısınmakta

JPMorgan yöneticisi ayrıca, sektörün, TradFi kurumları arasında yüksek değerli “ciddi işlemleri” kolaylaştırmak veya tokenize mevduatlar, saklama hizmetleri gibi ürünlere ev sahipliği yapmak için ölçekte kullanılabilecek kadar olgunlaşmadığını da savundu. Bunun yerine, Farooq kripto, Blockchain ve daha geniş Web3 hareketi önerdi. Bu aşamada öncelikle vahşi spekülasyon için bir araç sağlıyor. Farooq, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Onlarla gerçekten bir şeyler yapabilmek için olgunlaşmak için tüm bunlara ihtiyacınız var. Şu anda, henüz orada değiliz, bugün Web3’te, mevcut altyapıda kullanılan paranın çoğu spekülatif yatırım için orada.

BTC Düşüşlerini Bilen Analist: Bu 2 Altcoin'de Short Squeeze Olabilir!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere JPMorgan son birkaç yılda nispeten kripto dostu hale geldi. Ancak, bankacılık devi öncelikle Blockchain teknolojisine odaklı. Bunun TradFi hizmetlerini özel olarak geliştirmek için nasıl kullanılabileceğini araştırıyor. Mayıs ayında, JPMorgan, kendi özel Blockchain’i aracılığıyla tokenize teminat ödemelerini denediğini açıkladı. Test, iki kuruluşunun Black Rock Inc. para piyasası fon hisselerinin tokenize edilmiş bir temsilini devretmesiyle gerçekleşti.

Piyasada son durum nedir?

Bitcoin’in performansı, son piyasa düşüşü sayesinde son zamanlarda durgunlaştı. Grafik çoğunlukla kırmızı olduğu için Bitcoin’in geçen haftaki performansı umut verici görünmüyordu. Bitcoin 7 günlük negatif bir yüzde 6,92 büyüme kaydetti. Hafta içerisinde 20.000 doların altına düşmüştü. Şu anda kripto para birimi, 20.500 doların üzerinde konsolide olmaya çalışıyor. Bazılarına göre Bitcoin için karanlık günler, belirli raporlar ve ölçümler daha fazla düşüşe işaret ettiği anda bitecek gibi görünmüyor. Ancak, çoğu kişi yakında bir trendin tersine döneceğine inanmakta. BTC’nin nasıl hareket edeceğini ise zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: