Bitcoin

Bu 2 Coin’de Short Squeeze Olabilir!

single-image

Yakından takip edilen ve Bitcoin (BTC) düşüşlerini doğru öngören kripto analisti, yeni yorumlarıyla öne çıktı. Crypto Capo, iki büyük altcoin projesine dikkat çekerek “short squeeze” çağrısı yaptı. İşte detaylar…

BTC çöküşlerini bilen Crypto Capo, ADA için short squeeze bekliyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere 2022 kripto piyasasının çöküşünü doğru öngören Capo, yeni analizlerini açıkladı. Capo, 2020 yılındaki kripto geri çekilmelerini de tahmin etmiş bir insandır. En büyük Ethereum (ETH) rakibi Cardano (ADA) için ani bir short squeeze öngörüyor. 2022 kripto piyasası çöküşünü bilen analist Capo, birçok kripto varlığını keskin bir rallinin beklediğini söylüyor.

Kripto strateji uzmanına göre, ralli muhtemelen düz bir çizgide düzeltme ile karşılaşacak. Bunun için, kripto piyasalarına bahis yapan traderlar tarafından desteklenecek. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Geç açılan short pozisyonlar “rekt” olmak üzere.

Short squeeze, bir varlığın birimlerini belirli bir fiyattan ödünç alan traderlar, farkı cebe düşürmek için daha düşük satma umuduyla ticaret kendi önyargılarına karşı hareket ederken geri satın almak zorunda kaldıklarında olur. Short squeeze’in ortasında Capo, Cardano için 0,43 dolardan 0,52 dolara %20’lik bir ralli öngörüyor.

Ethereum için de benzer düşünceleri mevcut

Capo, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’da benzer bir bakış açısına sahip. Yani analiste göre, piyasa değerine göre ikinci kripto para, 1.800 dolar seviyesinde %23’lük ralliye bakıyor. Analist, bunun ardından yeni düşüşlerin görülebileceğini aktarıyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

ETH. 1.800 dolara bir short squeeze hala muhtemel. Sonra yeni düşüşler göreceğiz.

Şu anda, Ethereum, günde yüzde 8’lik yükseliş ile 1.550 dolardan el değiştiriyor. Popüler analist, Bitcoin’e bakıldığında, BTC’nin şimdiden 20.000 dolar seviyesine ulaşmasıyla birlikte, bir sonraki 16.000 dolar aralığına başka bir patlamadan önce 23.000 dolara bir rahatlama rallisine baktığını söylüyor. Capo, çok fazla traderın, fiyatın sürekli bir düşüş trendinde devam etmesi için BTC’nin 19.000 doları kıracağından emin olduğunu söylüyor. Ayrıca beklenmedik bir sıkışmanın, oyuna geç kalan short satıcıları cezalandıracağını söylüyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

23.000 dolar bekleyenlerden çok daha fazla insan 19.000 dolar bekliyor. Finansman her şeyi söylüyor. Ayrıca, 21.000 doların üzerinde çok miktarda likidite var.

Bu sırada Bitcoin ve Ethereum, öğle ticaretinde sabah kazançlarına ekleme yaptı. Piyasa değerine göre diğer ilk 10 coin’in çoğu da yükseldi. Avalanche, şirketin rakiplerine karşı davalar ve toplu davalar düzenlemek için bir hukuk firmasına ödeme yaptığına dair iddialar ile hafta sonu yaşanan düşüşün ardından toparlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: