Genel

Crypto.com’u tarihi zarardan mahkeme kararı kurtardı!

single-image

Crypto.com borsası yaptığı büyük bir hata faciaya dönüşmeden mahkeme kararıyla iyi haber aldı. Borsa, Avustralyalı bir kullanıcısına 100 dolarlık geri ödeme yapmak yerine tam 10 milyon dolar yatırdı.

Yıl sonu kontrollerinde ortaya çıktı

Borsa, yapılan bir hatadan dolayı kendilerinden 2021’in Mayıs ayında 100 dolar geri ödeme talep eden bir Avustralyalı kadına 10 milyon dolar ödedi ve bu hatayı tam 7 ay boyunca fark etmedi. Büyük hata yıl sonu denetlemelerinde ortaya çıktı.

İçinde sinema ve spor salonu olan ev aldı

Crypto.com borsası hatayı fark ettiğinde ise para çoktan uçmuştu! Avustralyalı müşteri, kendine Melbourne’de olan ve içinde bir de sinema ve spor salonu bulunan büyük ve lüks bir ev almıştı. Müşteri parayı ödemeyi reddederken Crypto.com’un beklediği karar ise bir mahkemeden geldi. Kullanıcıyı dava eden borsanın beklediği müjdeyi veren hakim, lüks evin satılmasına ve paranın Crypto.com’a iade edilmesine karar verdi. Konyla ilgili ise borsadan şu ana kadar bir açıklama yapılmadı.

BlockFi olayını hatırlattı

Hatırlanacağı üzere yine geçen sene Mayıs ayında, bugünlerin iflasın eşiğinde olan kripto kredi platformu BlockFi da müşterilerinin hesabına yanlışlıkla milyonlarca dolar değerde Bitcoin göndermişti. USDC olarak yapılması gereken ödemeler, aynı rakamla BTC olarak gönderilmişti. Trading yarışmasından kazanılan ödülleri bazı kullanıcılar borsaya geri gönderirken bazıları ise bunu reddetmişti. Ret cevabı verenler ise, şirket tarafından hukuki işlem yapılmakla tehdit edilmişlerdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: