Genel

Metaverse devi Animoca’ya Temasek’ten 100 milyon dolar yatırım

single-image

Geçtiğimiz günlerde Japonya kolunun, dünyanın en büyük ikinci bankacılık ve finans kurumu olan Mitsubishi UFJ’den (MUFG) 22.5 milyon dolar yatırım aldığı oyun geliştiricisi şirket Animoca Brands, bu kez de Singapur devletinin sahibi olduğu Temasek’ten çok büyük bir yatırım aldı.

ABD medyasından Bloomberg’in adını açıklamadığı kaynaklarına dayandırdığı haberine göre Temasek, bu büyük yatırımı dönüştürülebilir tahvillerle finanse edecek. Animoca ve Temasek şirketlerinden konuyla ilgili henüz bir açıklama ise yapılmadı.

Dünyanın en büyüklerinden yüz milyonlarca dolar yağdı

Animoca Brands, bu kış Ocak ayında başlattığı yatırım turunda içinde George Soros ve Gemini borsasının sahipleri olan Winklevoss ikizlerinin de olduğu yatırımcılardan 359 milyon dolarlık yatırım toplamıştı. Şirket aynı yatırım turunda, yaz aylarında da 75 milyon dolar elde etmişti. Bu yatırımların ardından 6 milyar dolar değerlemeye ulaşan Animoca, küçük bir mobil oyun geliştiricisi şirketten Asya’nın en büyük blok zinciri odaklı yatırımcısına evrildi.

Metaverse konusundaki yatırımlarıyla bilinen Animoca, Sandbox’un da en büyük hissedarı konumunda…

Animoca kurucu ortaklarından Yat Siu, kısa süre önce Bloomberg’e verdiği bir röportajda, kripto para piyasalarında yaşanan düşüşleri değerlendirdiklerini ve bu ortamı daha fazla alım yapmak için değerlendirdiklerini söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: