Bitcoin

Popüler Türk Bitcoin Sitesi Hacklendi!

single-image

Bugün akşam saatlerine Türk Bitcoin yatırımcılarını ilgilendiren önemli bir hack iddiası gündeme geldi. Kripto traderı ve analisti Erhan Ünal, Stevedabitcoin adlı internet sitesinin kullanıcı bilgilerinin hacklendiğinine yönelik iddiaları paylaştı. Söz konusu sitenin kurucusu Derya Türk, iddialar cevap verdi ve KVK konusunda uyarı yaptı.

Türk Bitcoin sitesinin hacklendiği iddia ediliyor

Akşam saatlerinde, Türk kripto piyasasında tanınan bir isim olan Erhan Ünal, bir hack iddiasını paylaştı. Ünal, Twitter hesabından bir Bitcoin internet sitesi olan “stevedabitcoin.com”un kullanıcı bilgilerinin hacklendiğini söyledi. Ayrıca, ilgili siteyi hackleyen korsanların dataları satmak istediği iddialarını dile getirdi.

Bitcoin

Bunun ardından söz konusu Bitcoin internet sitesinin kurucusu Derya Türker, iddialara cevap verdi. Türker, Twitter hesabından, ilgili verilerin Erhan Ünal’ın tweet’iyle eklentili olması nedeniyle sert tepki gösterdi. Ayrıca, Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun’a atıf yaparak, bu verilerin paylaşılmasının da suç olduğunu hatırlattı. Bununla birlikte, saldırıya ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı. Türker, stevedabitcoin hesabından şu paylaşımı yaptı:

Organize bir şekilde anlaşıp saldırı yapanlar; Biri çıkıp bir “kurumu” hacklediğini yazıyorsa, hacklediğini iddia eden kişiye suç duyurusunda bulunmalısınız. Bu kadar mı bi habersiniz! Bunu paylaşan ve paylaşana aracılık eden tüm hesaplar hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin uyarılar geldi

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, akşam saatlerinde gelen hack iddiası Türk kripto piyasasının gündemine oturdu. Konuya ilişkin olarak kripto konusunda uzman bir avukat olan Sima Baktaş da bir açıklama yaptı. Baktaş, stevedabitcoin kusucusu Derya Türker’in uyarılarına dikkat çekerek, bu verilerin üçüncü kişiler tarafından paylaşılmasının da suç kapsamında olduğunu belirtti. Bu minvalde Baktaş, şu uyarıyı yaptı:

Kamuoyuna duyurulur: Steve’in sitesini hackleyen ve kişisel verileri paylaşan hesap suç işlediği gibi bunu paylaşan 3. Kişiler de aynı suçu işlemiş olmaktadır. Bu verileri paylaşan tüm hesaplarla ilgili suç duyurusunda bulunulacaktır. Bilginize.

Hacklendiği iddia edilen Bitcoin internet sitesinin kurucusu Derya Türker, bir paylaşım daha yaptı. Türker, saldırı haberlerini net bir şekilde kabul veya ret etmemekle birlikte, ilgili şahıslar hakkına suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti:

Algı çabalarınız gülünç! 1- İsmimi kullanarak yazan kişi ile yollarımızı ayırdık. Zaten bahsi geçen yazışmayla ilgili anlaşma olsa tweet’i de olurdu. Biraz zeka… 2- Sitemizi Hacklediğini “iddia eden” şahıs, bir suç işlemiştir. Siber suçlara ve KVKK’ya bilgisi verilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: