Bitcoin

Binance’deki Bu 5 Altcoin Sert Düzeltme Görebilir!

single-image

Birçok altcoin, Bitcoin’in hareketlerini takip ettiği için şu anda ivme kaybı yaşıyor. Yatırımcılar, düşüşün devam etme ve sonlanması olasılığını tartarken bazı analistlerin yorumları önem taşıyor. Aşağıda, bazı analistlerin çeşitli altcoin projelerine yönelik düşüncelerini görebilirsiniz. İşte detaylar…

Altcoin Sherpa ATOM, SOL ve AVAX’a dikkat çekti

Zamanında yaptığı altcoin çağrılarıyla tanınan popüler bir kripto stratejisti Altcoin Sherpa Solana’nın (SOL) 25 dolarlık düşük aralığını tekrar ziyaret edeceğini söyledi. Analiste göre 25 doların en düşük seviyelerinde bir koşu gelme olasılığı var. Birikim aralığı olarak görülmesi durumunda dip seviyelerin değerlenme yaşayabileceğini aktarıyor. 

Diğer yandan Altcoin Sherpa, Avalanche’ın (AVAX) ayı piyasasının en düşük seviyelerini 14 dolar civarında tekrar ziyaret edeceğini tahmin ediyor. Fiyat daha çok düşmeye devam ederse de dipten satın alma fırsatının devam edeceğini söylüyor. Bu açıdan yatırımcılara, sabırlı olmalarını tavsiye ediyor.  Son olarak kripto stratejisti, Cosmos’un (ATOM) fiyat hareketini de izliyor. Altcoin Sherpa, ATOM’un 8 dolar civarında yüksek bir düşüş kurulumu düzelttiğini görüyor.

XRP için sırada neler var?

Diğer yandan analist Akash Girimath, Ripple ile ilişkili XRP hakkında beklentilerini paylaştı. Analiste göre XRP fiyatı, özellikle boğalar onu geçersiz kılmazsa, toparlanma rallisini mahvedecek büyük bir düşüş düzenini ortaya koyuyor. Bu nedenle, bu görünüm kripto piyasasının makro düşüş yapısına uygun olduğu için yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

Ayrıca analiste göre 28 Mart ile 31 Ağustos arasındaki XRP hareketi, oyunda bir ayı flamasının devamı gibi duruyor.  Analiste göre bu teknik oluşum, bayrak direğinin yüksekliğini ölçüyor.  0,323 dolardaki kırılma noktasına ekleyerek elde edilen yüzde 69’luk bir çöküşü tahmin ediyor. Bununla birlikte, analiste göre XRP, 0.211 ile 0.235 dolar arasında istikrarlı bir destek bulacak. Ancak, bu alanın kırılması, XRP fiyatında 0,098 dolara dik bir düşüşe neden olabilir.

Nicholas Merten’den piyasa yorumu

Popüler kripto analisti Nicholas Merten, FED Başkanı Jerome Powell’ın ekonomi hakkındaki son konuşmasına dikkat çekti. Kripto paraların fiyatının daha da düşeceğini savunuyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Powell, Cuma günü konuştu. Faiz artırımını frenleyeceğine dair bir sinyal vermedi.

Bugün Bu 16 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Merten, Powell’ın açıklamalarının onu kripto ve diğer finansal piyasaların daha fazla zarar göreceğine inandırdığını söylüyor. Ancak Merten, FED’in kısa vadede piyasalara zarar verse bile enflasyonu frenleyerek yapması gerekeni yaptığını söylüyor. Analist, Fed’in eylemlerinin neden olduğu fiyat düşüşünün, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) en son kripto ayı piyasası sırasındaki seviyelerinden daha düşük seviyelere inebileceği için yatırımcılara indirimli kripto satın alma fırsatı vereceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: