Bitcoin

Bir Sonraki Bitcoin, SHIB ve ETH Boğa Koşusu Ne Zaman?

single-image

Bir kripto boğa koşusu, belirli varlıkların fiyatını yükselterek kripto piyasalarının durumunu önemli ölçüde değiştirebilir. Kripto piyasası 2021’in sonlarında bir boğa koşusuna tanıklık etti. Bu süreçte lider kripto Bitcoin (BTC) fiyatı tarihi zirvesine ulaştı ve yıl sonuna kadar yüksek seviyelerinde kaldı. Kripto dünyasında yeni olanlar için kripto boğa koşusu yabancı bir kavram olarak görünebilir. Bunun için kripto uzmanı Michael Grullon, bu konuda bilmeniz gerekenleri ve bir sonrakini ne zaman bekleyeceğinizi açıklıyor.

Kripto boğa koşusu nedir?

İlk olarak bu kavramın içerdiği anlama bakalım. Kripto boğa koşusu, bir kripto varlık fiyatlarının istikrarlı ve sürekli olarak yükseldiği bir piyasa dönemidir. Bu doğrultuda, kripto boğa koşusu veya ‘yükselen kripto piyasası’, kripto para birimi fiyatlarının herhangi bir aşağı yönlü fiyat hareketine tanık olmadan sürekli olarak yükseldiği, istikrarlı bir piyasa dönemini ifade eder.

Bir kripto varlığı belirli bir süre boyunca tutarlı bir fiyat artışı gördüğünde, analistler o zamanı “boğa koşusu” olarak etiketleyecekler. Buna bir örnek olarak, lider kripto BTC’nin 2021’in sonundaki fiyat hareketini verebiliriz. Bitcoin, tutarlı artışlar ve aylarca fiyatta sadece hafif düşüşler gördü.

Bitcoin

Bir sonraki Bitcoin ve altcoin boğa koşusu ne zaman?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, en son kripto boğa koşusu, BTC ön planda olmak üzere 2021’in sonlarında başladı. Uzmanlara göre bir başkası 2022’de gelecek. Eylül ayında gerçekleşecek Ethereum Merge ile, birden fazla tokenin iniş ve çıkışlar görmesi mümkün. Bu da yakında bir boğa koşusuna işaret ediyor.

Bu arada, muhtemelen Shiba Inu (SHIB) ve Ethereum (ETH), yaklaşan koşunun liderleri olacak. Her token için olumlu haberler ve raporlar, 2022 yazı boyunca büyümelerini sağladı. Bazı uzmanlar ETH’yi “hype’ı satma” durumu olarak adlandırıyor. Bununla birlikte Ethereum, Merge’e giden olası bir yükseliş görecek. 4. çeyreğe girerken, her iki tokende de büyük düşüşler yaşanmadı. Bu nedenle, özellikle Merge sonrasında yakın gelecekte bir yükseliş koşusu mümkün.

Yazı sırasında lider altcoin Ethereum, CoinMarketCap verilerine göre 1.550 dolardan işlem görüyor. ETH, günlük bazda %3,96 artış kaydederken, haftalık bazda %7,66 değer kaybetti. Bu arada Ethereum, yaklaşık 9 ay önce, yani boğa koşusunda 4,9 bin dolarlık ATH seviyesini gördü. Bununla birlikte, mevcut durumda zirvesinden %68 uzakta duruyor. Popüler meme coin’i Shiba Inu ise, 0,00001217 dolardan el değiştiriyor. SHIB de önceki boğa koşusunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,00008845 dolara ulaştı. Ancak, daha sonra sert düşüşlerle değerini %86 oranında kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: