Bitcoin

Bu Altcoin Projesini Öven Ekonomist: Ortalık Fena Karışacak!

single-image

Eski Goldman Sachs yöneticisi ve makroekonomi uzmanı Raoul Pal, Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyebileceğini düşündüğü bir gelişmeye işaret etti.  Doların yükselişini sürdürmesi halinde petrol ve gelişen piyasa hisse senetleri de dahil olmak üzere birçok varlığın görünümünü kötüleştirebileceğine inanıyor. İşte detaylar…

Raoul Pal, Bitcoin ve altcoin piyasası için DXY’ye işaret etti

Real Vision Group’un CEO’su ve kurucu ortağı Pal, trendden sapmanın dolar endeksinin (DXY) de 120 seviyelerine çıkabileceğini gösterdiğini söyledi. Dolar endeksi, doların bir para birimi sepeti karşısındaki gücünü ölçen bir göstergedir. Dik bir dolar endeksi grafiğine işaret ederken “Dolar yükselmeye devam ederse, gerçekten bir şeyleri kıracak. Kelimenin tam anlamıyla parabolik hareket etti,” dedi.

Real Vision Group’un CEO’su ve kurucu ortağı Pal, trendden sapmanın dolar endeksinin de 120 seviyelerine çıkabileceğini gösterdiğini söyledi. Dolar endeksi, doların bir para birimi sepeti karşısındaki gücünü ölçen bir göstergedir.  Pal, devam eden dolar rallisinin riskli varlıkları etkileyebileceğine de dikkat çekti. Uzman, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Hisse senetlerinin yeni düşüşler sergilediğini düşünmüyorum ama bundan emin değilim. Kripto ile aynı… Sanırım bu hafta zayıf ekonomik verilerden kurtulduk.

Pal, tahvil piyasasının önemine işaret etti

Gelişen piyasa hisse senetleri, ABD FED Başkanı Jerome Powell’ın yüksek oranların bir süre daha devam edebileceğini belirtmesinin ardından Pazartesi günü keskin bir düşüşe tanık oldu. Yatırımcılar ve traderlar, bu hafta içinde açıklanacak işsizlik başvurularına dikkat edecekler. Güçlü bir iş piyasası, Fed’in gelecekteki faiz artırımı rotasına karar vermeden önce göz önünde bulundurabileceği bir faktördür.

Efsanevi Borsacı: SHIB ve Bu 9 Altcoin'den Uzak Durun!

Ekonomik veriler zayıf gelirse, yatırımcılar Fed’in gelecekteki faiz artırımları söz konusu olduğunda şahinliğini azaltabileceğini düşünebilir. Pal ayrıca tahvil piyasasının şimdiye kadarki iş döngüsüne karşı en fazla değerlenen piyasa olduğuna inanıyor. Pal, “Tahvil piyasası dönerse, sonunda her şey döner” dedi.

Real Vision CEO’su, Anchor’ı övmüştü

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Pal, Haziran ayında çöküş yaşayan Terra ekosisteminin sorunlu algoritmik stablecoin’i UST’ye yüzde 20 faiz veren Anchor Protocol’ü övmüştü. LUNA’nın çöküşünün ardından Pal, tepki aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: