Genel

Mt. Gox’ta geri ödeme tarihine erteleme

single-image

Döneminin en büyük Bitcoin borsası olan ve faaliyette olduğu sırada dünyadaki toplam hacmin yüzde 80’inini elinde bulunduran Mt. Gox’un hack olayından mağdur olan kullanıcılarına ödeme yapma girişimi tekrar ertelendi.

Platformun web sitesinde yayınlanan en son belgesinde, “Atama vb. Kısıtlama Referans Dönemi”nin mahkeme tarafından kabul edildiği, 15 Eylül’de başlayıp belirsiz bir tarihte sona ereceği belirtiliyor. Ancak bu durum, ödemelerin 15 Eylül 2022’de başlayacağı anlamına da gelmiyor.

“Geri ödemeler aylarca sürebilir”

Mt. Gox alacaklıları için oluşturulan bir Telegram grubunun yöneticisi olan Django Bits’e göre, bu geri ödeme süreci yıllarca olmasa bile aylarca sürebilir.

Bits, Twitter’dan yaptığı açıklamada, mütevelli heyetinin henüz ödeme yapmaya hazır olmadığını belirtirken, bir KYC sürecinin olacağını, ödemelerin nasıl yapılacağının açıklanmasının ve banka hesabı verilerinin toplamasının gerektiğini bildirdi. Bunun en az aylarca vakit alabileceğini belirten Bits, “Kayyumun yaptığı hiçbir şey hızlı değildir.” diye ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Michael Saylor mahkemeye verildi

Yatırımcılar cüzdanı yakından takip ediyor

Mt. Gox alacaklılarına geri ödeme sürecine ilişkin tartışmalar, son dönemde arttı. Alacaklıların uzun yıllar sonra Bitcoin’lerini geri almalarının ardından satış yapma ihtimalleri, bazı yatırımcıları ürkütüyor. Bu nedenle Mt. Gox alacaklılarına geri ödenecek 137 bin 890 BTC’ni hareketi yakından izleniyor.

Neler olmuştu?

Mt. Gox, döneminde dünyadaki tüm Bitcoin işlem hacminin yüzde 80’inden sorumlu bir borsaydı. Platform, 2011 ile 2013 yılları arasında gerçekleşen hack olaylarıyla 850 binden fazla Bitcoin’i çaldırmıştı. Bu BTC’lerin 200 bini daha sonra bulunmuştu. Borsa, 2014’te iflas bayrağını çekerek kapanmış, geride dünya çapında çok sayıda mağdur bırakmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: