Bitcoin

Bitcoin Ayı Piyasası Bitecek Mi?

single-image

Bank of America’ya (BofA) göre yatırımcılar, Bitcoin ve altcoin ayı piyasası rallisini tartıyor. Bununla birlikte BofA, resesyon riski arttıkça kripto satın alma momentumunun düştüğünü kaydediyor. BofA ayrıca, daha şahin bir Federal Rezerv ihtimalinin ve faiz oranlarının daha uzun süre daha yüksek kalma olasılığının riskli varlıklarda tam olarak fiyatlanmadığını söylüyor.

Bitcoin ve altcoin’ler klasik bir ayı piyasası toparlanması yaşıyor

Ayı piyasası sıçramasının sürdürülebilirliği konusunda bir belirsizlik var. Ayrıca, yatırımcılar, sert bir düşüş potansiyeli nedeniyle daha değişken varlıklardan uzaklaşıyor. Bu yüzden, Bitcoin ve altcoin yatırımcıları, stablecoin’lere geçiyorlar. Stablecoin’ler, değeri ABD doları veya altın gibi başka bir varlığa sabitlenmiş bir tür kripto para. Bu arada BofA, Çarşamba günü bir araştırma podcast’inde ABD’de resesyon olduğunu söyledi. Banka’nın dijital varlık araştırması başkanı Alkesh Shah, podcast’te şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bitcoin gibi dijital olanlar da dahil olmak üzere çoğu riskli varlık, Haziran ayının en düşük seviyelerinden güçlü bir şekilde yükseldi. Bununla birlikte, Fed’in daha şahin bir duruş sergileme ihtimali ve daha yüksek faiz oranlarının daha uzun süre devam etme olasılığı tam olarak fiyatlanmış değil. Kripto ve dijital varlıklar dahil olmak üzere risk varlıkları, önemli bir satıştan sonra muhtemelen klasik bir ayı piyasası toparlanması yaşıyor.

Bitcoin

Ethereum Merge, piyasa için bir umut olur mu?

Banka’nın token akışı analizi, kripto satın alma momentumunun azaldığını işaret ediyor. Ayrıca, yatırımcıların savunmacı bir şekilde stablecoin’lere döndüğünü gösteriyor. BofA’ya göre, bunun nedeni, daha geniş finansal piyasaların bir “ayı piyasası rallisi” içinde olup olmadığı konusundaki belirsizlik. Ayı piyasası rallisi, daha yaygın bir düşüş sırasında kısa vadeli bir toparlanma olarak tarif ediliyor. Ayrıca, özellikle gelecek yıl, beklenenden daha yavaş büyümenin daha fazla zayıflığa yol açıp açmayacağı konusunda da bir muğlaklık var. Banka, kripto paralar da dahil olmak üzere riskli varlıklar için daha fazla zayıflığı muhtemel görüyor.

Alkesh Shah, Ethereum Merge’ün dijital varlık sektörü için önemli bir kilometre taşı olacağını söylüyor. Ethereum ekibi, Merge’ü bu ayın sonunda hayata geçirmeyi planlıyor. Bu arada Kriptokoin.com’dan bildiğiniz üzere Merge, Ethereum’un beş yazılım güncellemesinden ilki. Uzmanlar, Merge’ün ağdaki enerji kullanımını %99’un üzerinde azaltacağını söylüyor. Shah’a göre, bu durum NFT’ler ve stablecoin’ler gibi uygulamalar için ‘ana benimseme engellerinden’ birini ortadan kaldıracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: