Bitcoin

Bitcoin Düşüşü Bu Tarihte Bitebilir!

single-image

Traderlar temkinli çalışmaya devam ederken, Bitcoin düşüş momentumu bu yıl henüz yavaşlamadı. Bitcoin bir ay sonra yine 20.000 doların altına indi. Bu nedenle yatırımcılar dip seviyenin gelip gelmediği konusunda analistlerin düşüncelerini merak ediyor. Birçok kişi dip seviyelerden satın almak istiyor. Bu yazımızda, analist Rekt Capital’in Bitcoin’e dair düşüncelerini aktaracağız. İşte detaylar…

Bitcoin dip seviyesi geldi mi?

Tarihsel veriler, Bitcoin dip zamanının tüm zamanların en yüksek seviyesine göre zamanlanmasıyla ilgili belirli bir zaman çizelgesi olduğunu gösteriyor. Bu seviyelerde bile BTC, potansiyel olarak piyasa döngüsünün dibini gerçekleştirmesinden birkaç ay uzakta. Yaklaşan Merge’ün BTC dahil diğer kripto para birimlerini nasıl etkileyeceğini zaman gösterecek. Devam eden kripto kışı, Bitcoin’in dibini nerede bulacağını tahmin etmek oldukça tahmin edilemezdi.

Forbes: Bitcoin Neden 12.000 Dolara Düşebilir?

Şimdiye kadar, 68.000 dolar civarındaki son boğa piyasası zirvesinden bu yana neredeyse 300 gün geçti. Bu ayın başlarında BTC, 25.000 dolar işaretine yaklaştığında bir boğa piyasası ortamı umutlarını artırdı. Bu arada, Bitcoin (BTC) en son 20.000 doların altında işlem gördüğünde Temmuz ayının ortasındaydı. Şu anda BTC, son 24 saatte yüzde 1.59 artışla 20.150 dolardan işlem görüyor. Haftalık bazda, mevcut fiyat aralığı hala yüzde 6.63 daha düşük.

BTC’nin tabanına iki ay var

Geçmiş verilerin analizine göre, Bitcoin düşüş momentumu, son boğa piyasasının zirvesinden yaklaşık 365 güne kadar devam edecek. Bu hesaplamaya göre, kripto analisti Rekt Capital’e göre Bitcoin tabanı yaklaşık iki ay uzakta. Rekt Capital, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Tarihsel olarak, BTC ayı piyasaları, önceki boğa piyasası zirvesinden yaklaşık 365 gün sonra mutlak dip fiyatlarını bulma eğilimindedir. Boğa piyasasının zirvesinden bu yana neredeyse 300 gün geçti. Yani tarih tekerrür ederse, BTC dip seviyesi hala en az iki ay uzakta.

Uzun vadeli yatırımcılar şu an zararda

Mevcut işlem aralığında, BTC yatırımcılarının önemli gerçekleşmemiş kayıplarda faaliyet gösterdiği söylenmekte. İstatistiklere göre, uzun vadeli Bitcoin sahipleri şu anda paralarını zararda harcıyorlar. Ayrıca, piyasa değeri ile gerçekleşen değer (MVRV), trader topluluğunda olumsuz bir duyguya işaret ediyor. Bu sırada ABD hisse senetleri, FED’in faiz oranlarını artırmaya yönelik agresif stratejisinin enflasyon kabaca yüzde 2’lik bir hedef orana ulaşana kadar devam edeceğini belirttiği geçen Cuma gününden itibaren aşağı yönlü seyrini sürdürdü.

Dow Jones Sanayi Ortalaması ve S&P 500 Endeksi Çarşamba günü yaklaşık %0,8 oranında kapanırken, Nasdaq Bileşik Endeksi günü %0,6 kayıpla tamamladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, BTC de bu tarz faktörlerden etkilenerek düşüş kaydetmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: