Bitcoin

California’dan Kripto Yasa Tasarısına Onay: Bu Altcoin Etkilenebilir!

single-image

Basit bir kalem darbesi, Kaliforniya’yı Bitcoin ve altcoin projeleriyle ilgili işletmelerin eyalette faaliyet göstermek için özel bir lisans almalarını gerektiren ilk eyaletlerden biri yapmak için gereken son adımı işaretleyebilir. İşte detaylar…

Kaliforniya’da Bitcoin ve altcoin projelerine yönelik bir tasarı sunuldu

Kaliforniya Meclisi üyesi Timothy Grayson, “Dijital Finansal Varlıklar Yasasını” oluşturacak olan Kaliforniya Tüketici Federasyonu’nun desteğiyle AB 2269 tasarısını sundu. Kaliforniya Senatosu Pazartesi günü AB 2269’u onayladı. Meclis ertesi gün onaylamak için oy kullandı. Tasarı şimdi, imzasıyla yasalaştıracak olan Kaliforniya Valisi Gavin Newsom’un onayına kaldı. Grayson bir basın açıklamasında, önerilen yasanın amacının Kaliforniyalıları “finansal zorluklardan korumak ve kripto para borsalarının faaliyetlerini lisanslayarak ve düzenleyerek sorumlu yeniliği teşvik etmek” olduğunu belirtti.

Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin, Bitcoin'i Geçebilir!

Yasa tasarısının lisans sahiplerinin “en iyi şekilde hareket etmelerini” gerektirdiğini de sözlerine ekledi.  Grayson, “Kripto para biriminin yeniliği, yatırımı heyecan verici kılan şeyin bir parçası olsa da, kripto para birimi işletmeleri yeterince düzenlenmediği ve herkes için geçerli olan aynı kuralların çoğuna uymak zorunda olmadığı için tüketiciler için daha riskli hale getiriyor” dedi.  Grayson’a göre yasa, tüketicilere temel ancak gerekli korumaları sağlayacak ve herkes için daha güvenli hale getirerek sağlıklı bir piyasayı teşvik edecek.

Crypto.com reklamına eleştiri geldi

Bu sırada Kaliforniya Tüketici Federasyonu İcra Direktörü Robert Herrell, Crypto.com’un Super Bowl reklamına laf attı. “Şans, yalnızca sözde ‘cesur’ olanları değil, dengeli ve bilgeleri destekliyor” dedi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, bu reklam filminde Matt Damon oynamıştı. “Kripto endüstrisinden yüz milyonlarca kişinin kendi kendini tanıtması, sağlam tüketici koruması ihtiyacını gölgede bırakmamalı,” diye ekledi.

Blockchain Derneği de dahil olmak üzere tasarının eleştirmenleri, yasanın yalnızca valinin Kaliforniya’daki kripto politikası için belirtilen vizyonuyla tutarsız, dar görüşlü, yararsız kısıtlamalar yaratarak yeniliği boğacağını söyledi.

Ripple, Coinbase etkilenebilir

Blockchain Derneği, “Tasarıdaki lisans hükümleri, kripto endüstrisinin büyümesini engelleyen ve New York’ta güvenli ve güvenilir kripto ürün ve hizmetlerine sınırlı erişimi engelleyen aynı tür zahmetli lisanslama ve raporlama rejimini kurmak için tasarlandı,” dedi.  Newsom tasarıyı imzalayıp imzalamayacağının sinyalini vermedi. Valinin, Ocak 2025’te yürürlüğe girecek olan tasarıyı imzalamak veya veto etmek için 30 Eylül’e kadar süresi var.

Analist SHIB ve Bu 5 Altcoin İçin Sıcak Tahminler Yaptı!

Bu kripto para yasası onaylanırsa, Kaliforniya merkezli şirketlerin düzenlenmesi gerekecek. Bunların arasında Blockchain şirketi Ripple (XRP) yer alıyor. Yani, Ripple’ın XRP altcoin’i karardan etkilenme riski ile karşı karşıya kalabilir. Ayrıca kripto para borsası Coinbase de yer alıyor. Öte yandan, Kraken da Kaliforniya’nın San Francisco bölgesinde bir ofise sahipti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: