Genel

Milyarder isim, kripto para şirketlerine yatırım yaptığını açıkladı

single-image

Yönetimi altında 376 milyar dolar varlık bulunan küresel bir yatırım şirketi olan Carlyle’ın milyarder kurucu ortağı David Rubenstein, kripto para şirketlerine kişisel olarak yatırım yaptığını ve Kongre’nin sektöre yönelik aşırı bir düzenleme getirmesini beklemediğini söyledi.

CNBC’nin Squawk Box programına katılan Rubenstein, piyasanın “dramatik bir şekilde çökmüş” olmasına rağmen, genç neslin sürekli olarak yeni fikirler geliştirdiğinin altını çizdi ve bu nedenle sektörün geleceği konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Yatırımcıların, Fed’in agresif parasal sıkılaştırma tutumunun sonucundan çekinmesi sebebiyle kripto para piyasası 2022’de düşüşe geçti. Bunun sonucunda, Bitcoin ve altcoin’ler tüm zamanların en yüksek seviyelerine kıyasla büyük ölçüde geriledi.

Piyasa sürekli satış baskısı altında kalmaya devam ediyor ve çoğu kripto parada düşüşler sürüyor. Rubenstein, buna karşın, “Blok zinciri ile ilgili bazı yatırımlar ve kripto ile ilişkili şeylerin bir süre bizimle birlikte olması muhtemel” diye konuştu.

Son olarak Rubenstein, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’a, kripto para endüstrisini desteklediği ve zor durumdaki şirketlerin likidite sorunlarına karşı gösterdiği kurtarma isteği sebebiyle övgüler yağdırdı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: