Bitcoin

Binance CEO’su Her Şeyi Açıkladı: Guangying Chen Kim?

single-image

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Çin ile olan kişisel ve ticari geçmişinden bahsetti. Ayrıca Binance’i “Çin kontrolünün altında” bir şirket olarak etiketlemenin neden yanlış olduğunu ayrıntılarıyla anlattı. İşte detaylar…

Binance CEO’su, yanlış anlaşılan noktaları açıklıyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) kısa süre önce Binance blogunda şirketin Çin ile olan ilişkisini aydınlatmak için bir açıklama yayınladı. Binance’in Çinli bir şirket olmadığını söyledi. Çinli bir çalışanın işi gizlice yürüttüğüne dair komplo teorilerinin doğru olmadığını iddia etti. Perşembe günü yayınlanan açıklamada CZ, Çin ile olan kişisel tarihini anlatarak başladı. Zhao ve ailesi, 4 Haziran 1989 olaylarından iki ay sonra, CZ 12 yaşındayken ulustan Kanada’ya kaçtı.

ABD Bu Altcoin İçin Bomba Haberi Duyurdu!

Bu gelişme için “Hayatımı sonsuza dek değiştirdi ve benim için sonsuz olasılıklar açtı” diye yazdı. CZ 2005 yılında Çin’e geri döndü. Ardından, 2015 yılında Bijie Tech adlı bir hizmet olarak borsa işine başladı. Ancak Çin hükümeti Mart 2017’de bu tür tüm borsaları kapatarak işi bitirmeye zorladı. Daha sonra 4 Eylül’de Çin’de faaliyet gösteren kripto borsalarına benzer bir tek taraflı yasak getirdi. Bu, CZ ve ekibi Binance’i başlattıktan sadece bir buçuk ay sonraya denk geliyor. Bu, Binance’i uzaktan çalışma modelini benimsemeye zorladı. Bu da şirketin dünyanın dört bir yanından işçileri işe almasına yol açtı.

Guanying Chen tartışması

CEO’ya göre, ilk şirketi Bijie Tech’de onun için çalışan çalışanlardan biri Çin vatandaşı Guanying Chen’di. CZ, Çin’de kendisi gibi bir Kanada vatandaşı olan yabancıları çevreleyen kısıtlayıcı yasalar nedeniyle o sırada şirketin yasal temsilcisi olarak Chen’i almıştı. “Adının erken Bijie Tech belgelerinde listelenmesi nedeniyle, Binance’i kötüleyenler, Guangying’in gizlice Bijie Tech’in ve hatta muhtemelen Binance’in sahibi olduğuna dair bir komplo teorisini yayma fırsatını kaçırmadı,” dedi.

Binance Bu 10 Altcoin İçin Duyuru Yaptı: İşte Detaylar!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Fortune dergisi tarafından Pazartesi günü yayınlanan bir makale de dahil olmak üzere birçok yeni haber makalesi, Binance’in kökenleri nedeniyle Çin’e derinden bağlı olduğunu ima etti. Ancak Zhao, Guanying Chen’in kim olduğu sorusunun artık çalışanlarının her gün karşılaştığı küçümser bir tavır olduğunu düşünmekte.  CZ, Chen’in 2017’de Çin’den ayrılmak zorunda kaldığını, ancak birçok Çin kuruluşunun onun hakkında hala “komplo teorileri” yaydığını belirtti.

Chen bugün Binance’in yönetici ve borsa ekibini yönetiyor. Bir Avrupa ülkesinde yaşıyor. Yani CEO, Chen’in “gizli bir Çin hükümeti ajanı” olmadığı vurguluyor. “Batıdaki muhalefetin” onu bu şekilde karalama girişimlerine rağmen Binance’in bir Çinli şirket olmadığını belirtiyor. CEO, kötü niyetli FUD (korku, belirsizlik, şüphe) kampanyalarının kriptoda oldukça yaygın olduğunu söyledi. Genellikle sektördeki kuruluşlar tarafından başlatıldığını belirtti. Hatta bazı borsaların, bağımsız haber grupları gibi görünüp rakiplerini ezmeye adanmış siteler bile oluşturduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: