Bitcoin

Bitcoin 15 Bin Doların Altına Sarkabilir!

single-image

Hedge fonu AlphaTraI, bugün yayınlanması beklenen ABD işgücü verilerinin Bitcoin fiyatını olumsuz etkileyebileceğini söylüyor. Ona göre yeni veriler, yükselen istihdam rakamlarını gösterirse BTC 15 bin doların altına düşüş riskiyle karşı karşıya kalacak.

Bitcoin, istihdam verileri nedeniyle 15.000 doların altını görebilir

Bitcoin (BTC), kripto kışında yolculuğuna devam ederken ayıların insafına kalıyor. Birkaç analist dip fiyatın zaten fiyatlandığını iddia ediyor. Ancak, hedge fonu AlphaTraI’in CIO’su piyasaların henüz en kötüsünü görmediğini öne sürmeye devam ediyor. Ona göre, lider kripto para biriminin bugünkü istihdam verileri nedeniyle çökmesi mümkün.

Varlık yönetimi şirketi AlphaTraI’nin Baş Yatırım Sorumlusu Max Gokhman, yakın zamanda bir röportajda konuştu. Gokhman’a göre, ABD istihdam verileri yüksek değerler gösterirse, piyasalarda domino etkisi yaratacak. Ayrıca bu, sonunda Bitcoin’i 2 yılın en düşük seviyesine gönderme potansiyeli taşıyor. Buna göre lider kripto para birimi 15.000 doların altına düşme riskiyle karşı karşıya. Piyasalar, Tarım Dışı İstihdam (NFP) verilerinin bugün TSI 15:30’da yayınlanmasını bekliyor.

Bugünkü rapor FED’in kararları için çok önemli

AlphaTraAI, Ağustos ayında birçok kripto firması gibi ayı piyasasına yenik düştü. San Diego merkezli hedge fonu, Ağustos ayının sonlarında, kripto varlıklarını terk etme kararı aldı. Gokhman, FED’in yüksek istihdam rakamlarının gelmesi halinde ne adım atacağını da söyledi. Ona göre FED, yüksek istihdam oranlarına tepki olarak muhtemelen daha fazla faiz artırımına yönelecek. Bu da Bitcoin fiyatının halihazırda zar zor tuttuğu 20 bin dolarlık desteği tehlikeye atacak. Ek olarak faiz artışı, geleneksel ve kripto piyasalarında muhtemelen bir düşüşü tetikleyecek.

20 bin dolarlık destek kritik önem taşıyor

Gokhman, Bitcoin’in 20 bin dolarlık destek seviyesinin fiyatta çok önemli bir nokta olduğunu kaydetti. Uzman, FED’den olası bir faiz artırımı duyurusunun BTC fiyatını düşürebileceğini söylüyor. Ona göre faiz artırımının yarattığı korkunun, BTC’yi 20 bin doların altına gönderecek satışı tetiklemesi mümkün. Bitcoin 20 bin dolarlık desteğin altına düşerse, varlığı daha da aşağı iterek desteksiz bir çöküş de olasılıklar arasında. 

Gokhman, bu senaryo gerçekleşirse topluluğun 15 bin doları göz önüne bulundurması gerektiğini söylüyor. QANDA’nın piyasa analisti Edward Moya da Gokhman ile aynı duyguları taşıyor. Analist, 15 bin dolar öngörmese bile, 20 bin doların altına bir düşüşün önünü açılacağını söylüyor. Ona göre, 20 bin doların altına düşüş, istihdam verilerinin yüksek gelmesine bağlı olacak.

Bitcoin 2020 diplerine geri dönebilir

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC, 15 bin doları en son 2020 yılının Kasım ayında gördü. Kripto topluluğu, BTC’nin faiz oranı artış raporlarına tepkisini zaten biliyor, bu hiç hoş değil. 26 Ağustos’ta FED Başkanı Jerome Powell, geçmişte artan enflasyonla mücadele için daha fazla faiz artırımının gerekli olduğunu belirtti. Powell’in bu yorumu, BTC’yi o dönemde 21.700 dolarlık yüksek seviyesinden düşürdü. BTC Ağustos ayında ilk kez 20 bin doların altına düştüğü için düşüş hafta sonunda da devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: