Genel

DeFi NFT pazar yeri SudoSwap’tan yeni token için airdrop geliyor

single-image

Sudoswap kendi topluluğu için SUDO token adında Ethereum tabanlı bir token çıkarıyor. Merkeziyetsiz NFT pazar yeri yaptığı açıklamada 60 milyon adetlik SUDO token’ın projenin çeşitli katılımcılarına dağıtılacağını açıkladı.

Aslan payı XMON sahiplerine…

Popüler NFT projesi oxmons’un token’ı olan XMON sahipleri, dağıtımın %41.9’luk bölümünü alacak. SUDO arzının %1.5’luk kısmı da bazı oxmon NFT sahiplerine gidecek.

Platformdan yapılan açıklamada “XMON sahipleri, sudoAMM protokolünün yönetişimine katılma ve SUDO alma taahhütlerinin bir göstergesi olarak XMON’larını kilitleyebilecekler. Kilitlenen her XMON için 10 bin adet SUDO token alınacak” denildi.

Bilindiği üzere Sudoswap benzeri az bulunan tarzda çalışan bir NFT pazar yeri… Platform, işlemleri fonlamak ve sisteme kaynak sağlamak için bir AMM yani otomatik piyasa yapıcı kullanıyor. Bu sayede trader’lar NFT’leri çok daha hızlı ve dinamik şekilde takas edebiliyorlar.

Ayrıca bir NFT koleksiyonunun taban fiyatında beş farklı NFT’yi listelemek yerine, sahipleri koleksiyon satın alındıkça her bir NFT’nin fiyatının ayarlandığı havuzlar da oluşturulabiliyor.

Dune Analytics’ten elde edilen bir veriye göre de Sudoswap’ta şu ana kadar 34 milyon dolarlık işlem hacmi elde edildi ve toplamda 135 binden fazla NFT alınıp satıldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: