Bitcoin

SEC ve CFTC’den Kripto Para Düzenleme Hamlesi!

single-image

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Form PF’de değişiklikler öneriyor. Değişiklik, doğru raporlamayı sağlamak için “nakit ve nakit benzerleri” ile “dijital varlıklar” kategorilerinin farklı olmasını önermekte. Bu, değişikliğin geçmesi halinde Form PF’nin kripto para birimleri için yeni bir alt varlık sınıfı içereceğini gösteriyor. İşte detaylar…

Kripto para birimleri için ayrı bir kategoriye ihtiyaç var

Federal Register web sitesinde bulunan bilgilere göre, nakit ve nakit benzerlerini bildirirken danışmanları dijital varlıkları muaf tutmaya yönlendirmek için “nakit ve nakit benzerleri” teriminde bir değişiklik önerilmiştir. Form PF, SEC ve CFTC’ye kayıtlı özel fonların belirli yatırım danışmanları için gizli raporlama formudur. Komisyonlar, “kripto varlıklar” olarak adlandırılan kripto paraların volatilitesinin yanı sıra büyüme yaşadığını ileri sürdü.

ABD Bu Altcoin İçin Bomba Haberi Duyurdu!

Mevcut senaryoda, kripto paralara yatırım yapmak için çeşitli hedge fonları oluşturulmuştur. Aynı zamanda, mevcut birçok hedge fonun da portföylerinin bir kısmını bu varlıklara tahsis ettiği görülmektedir. Bu nedenle, riskten korunma fonlarının genel piyasa riskleri hakkında netliğe sahip olmak gerekiyor. Bunun için, kripto paralara maruz kalmaları hakkında bilgi toplamak hayati önem taşımaktadır.

Önerilen değişiklikte kripto paralar nasıl tanımlanır?

Teklif, “dijital varlık”ı dağıtılmış defter veya Blockchain teknolojisi aracılığıyla verilen ve aktarılan varlık olarak tanımlar. Bu, “sanal para birimleri”, “coin’ler” ve “tokenlar” olarak adlandırılan varlıkları içerir. Ancak bunlarla sınırlı değildir. Komisyona göre, değişiklikler, riskten korunma fonu portföy konsantrasyonunun büyüklüğünü inceliyor. Ayrıca çok yönlü riskleri belirleme yeteneğini geliştirmeyi amaçlıyor.

Araştırmacı, Bu Altcoin'lere Dikkat Çekti ve Tahminler Yaptı!

Teklif, yüksek portföy konsantrasyonunun, bir fonun yatırımı belirli bir yatırımın, varlık sınıfının veya pazar segmentinin büyük bir bölümünü temsil ettiğinde meydana gelebilecek artan zarar riskini içerdiğini de sözlerine ekledi. Kaldıraçlı portföyler bu riski daha da artırır. Önerilen değişiklikler, bir fonun yoğunlaşma riskini belirlemek üzere tasarlanmıştır.

İki düzenleyici, teklifin uygulanması halinde, yatırım danışmanlarının stratejiler ve belirli varlıklara maruz kalma hakkında daha ayrıntılı bilgi sağlamasına izin verebileceğini belirtti. Bu da Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’nin ekonomiye yönelik potansiyel riskleri daha iyi değerlendirmesine olanak tanıyacak. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, ABD milletvekilleri şu anda SEC’in ve CFTC’nin kriptoyu düzenlemedeki rolünü daha iyi belirlemeyi amaçlayan farklı yasal yaklaşımları da düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: