Bitcoin

Analist Eylülde Kripto Para Piyasalarında Olacakları Anlattı!

single-image

Geniş takipçi kitlesi olan bir kripto para analisti, dijital varlıkların bu ay nasıl bir görünüm alacağını belirlemek için 12 yıldaki kripto piyasalarının performansına bakıyor.

Lider kripto para, Kırmızı Eylül’e girdi!

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, yeni bir video güncellemesinde, kripto para piyasaı hakkındaki görüşlerini paylaşıyor. Analist, 766.000 YouTube abonesine, Bitcoin’in (BTC) son 12 Eylül ayından 9’unu kırmızı renkte bitirdiğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Geri dönüp önceki Eylül’lere bakarsak, sadece 2010’a geri dönersek, aslında üçü hariç hepsinin kırmızı olduğunu görmek mümkün. Sadece yeşil olanların yaklaşık %2,5, %6 ve %15 yukarı yönlü hareket ettiğini görüyoruz.

Kripto para
Kaynak: Benjamin Cowen / YouTube

Eylül, lider atcoin için de pozitif değil!

Benjamin Cowen, daha sonra lider altcoin Ethereum’a (ETH) geçiyor. Analist, tarihsel verilerin Ethereum için de benzer bir model ortaya koyduğunu kaydediyor. Cowen, “Ethereum gibi başka şeylere de bakmamız mümkün. Bunun aynı türde sonuçlar verip vermediğini merak edebiliriz. Ancak bu, ortalama olarak doğru,” diyor. Ayrıca analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Eylül ayında ETH tarafından -%12’lik bir hareket görüyorsunuz. Bu tüm Eylül’lerin kırmızı olduğu anlamına gelmiyor. Yeşil olan bir çift var. Ancak tarihsel olarak, ortalamada kırmızı olmasını beklersiniz. Örneğin, bu Eylül’ün yeşil olması, Eylül’ün kripto için kanlı bir ay olma eğiliminde olduğu fikrini mutlaka ortadan kaldırmaz. Sadece bazen norm ne olursa olsun dışında sapmalar görmeniz mümkün.

Kripto para
Kaynak: Benjamin Cowen / YouTube

Kripto para piyasası Eylül aylarında genel olarak nasıl?

Cowen, son olarak kripto para piyasasını toplam değerinin (TMC) performansına bakıyor. Analiste göre, önceki yıllardan gelen veriler, varlık sınıfının tarihsel Eylül sıkıntılarını daha fazla göstermeye devam ediyor. Popüler analist, konu hakkında şu yorumu yapıyor:

2010’dan itibaren ortalama olarak kırmızı renkte olan tek ayın Eylül olduğunu görmeniz mümkün. Eylül’ün toplam varlık sınıfı için en son yeşil olduğu zaman, 2016 ve 2015’e kadar uzanıyordu. Ancak Eylül’ün o kadar da iyi bir ay olmadığı üst üste beş yıl geçirdik. Bunu 2017’ye geri alırsanız, Eylül ayında ortalama getiri aşağı yönde yaklaşık %7,5.

Kripto para
Kaynak: Benjamin Cowen / YouTube

Kriptokoin.com haberlerinden bildiğiniz üzere, genel olarak kripto Eylül ayında çoğunlukla düşüşte. Bununla birlikte Cowen, kripto piyasasının bu ayı yeşil bitirmesinin hala mümkün olduğunu söylüyor. Bu görüşünü de şu şekilde izah ediyor:

Eylül tarihsel olarak kripto piyasası için iyi bir ay değil. Şimdi, bu kesinlikle kırmızı bir ay geçirmemiz gerektiği anlamına mı geliyor? Hayır, öyle değil. Bunun nedeni, bir şeyin oynatılmasının genellikle her seferinde oynaması gerektiği anlamına gelmemesidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: