Bitcoin

Bitcoin İçin 2 Büyük Tahmin: Sıradaki Seviyeler Bunlar!

single-image

Bitcoin teknik analizi, analist BTC’nin dibinde ima ettiği için ileride daha fazla acı gösteriyor. İşte önümüzdeki günler için iki büyük fiyat tahmini.

Bitcoin fiyatının sıradaki eylemi

Teknik indikatörler, osilatörlerin ikide bir satış önerdiğini ve dokuzunun tarafsızlığı ifade ettiğini gösteriyor. Hareketli ortalamaya dayanarak, teknikler 14’te güçlü bir satışa işaret ederken, yalnızca biri tarafsızlık gösteriyor. Genel olarak, analiz, piyasa bir ralli olasılığı aradığı için Bitcoin’in aşırı satım durumunda olduğu düşünülebilir.

BTC fiyatı, kayıplarını 20.000 doların altına genişletti

Güçlü bir ABD istihdam raporunun ardından Bitcoin’in 2 Eylül’de kısaca 20.000 doların üzerine çıktığını gördük. BTC anlık olarak genel piyasayı 1 trilyon dolarlık kapitalizasyonu geri almaya itti. Bununla birlikte, o zamandan beri son 24 saatte neredeyse %2 kayıpla 19.800 dolara düştü.

Genel olarak, Bitcoin, fiyatı 25.000 doları gören kısa vadeli kazançlar elde etti. Ardından, birkaç hafta boyunca 20.000 dolar seviyesinde işlem gördü. Fiyat hareketi, bir analist bölümüne Bitcoin’in dibini bulmuş olduğunu önermek için ilham verdi.

Örneğin, Bitcoin aylık RSI 42.2’ye ulaştığında, kripto analisti PlanB, BTC’nin tarihsel eğilimlerine dayalı olarak başka bir ralli için hazır olduğuna işaret edebileceğini öne sürdü. Analist 2 Eylül’de bir tweet’te şunları söyledi:

Bitcoin RSI 42.2. Tarih herhangi bir rehber ise, tarihin gelecek hakkında hiçbir şey söylemediğini ve bu sefer farklı olduğunu düşünmüyorsanız, RSI 1-3 yıl içinde 90+ olabilir.

BTC, herhangi bir iyileşme şansı için bu fiyat eşiğini kırmalı

Bitcoin, 20.000 dolarlık pozisyon tehdit altında görünse de, bölgede sıkı bir şekilde kalmaya devam ediyor. Bu doğrultuda piyasa, BTC için yukarı yönlü bir yörüngeyi tetikleyecek olası senaryoları araştırıyor. Bu nedenle, Kitco News analisti Rajan Dhall’a göre, 25.066 dolar, uzun süreli ayı piyasasından çıkmak için bir yol sunarken bir toparlanma olasılığına işaret edeceğinden, dikkat edilmesi gereken önemli seviyelerden biri. Bu seviyeye ulaşma umudu, Bitcoin’in önce 21.760 doları hedeflemesi anlamına geliyor. Ayrıca, pozisyonu sürdürmek için boğalara güvenmesi gerektiğini de önermektedir.

Öte yandan, ayılar güçlü kalırsa, Bitcoin 17.567 doların dip seviyesinde konsolide olma olasılığıyla karşı karşıya.

Bitcoin İçin 2 Büyük Tahmin

Bitcoin, olumlu iş raporunun ortasında küçük kazançlar kaydetti

Bununla birlikte, ABD iş raporunun ardından Bitcoin’in hafif kazançlar elde ettiğini belirtmekte fayda var. Özellikle, Ağustos ayında, artan faiz oranları ve durgun ekonomik büyüme nedeniyle beklenenden biraz daha yüksek olan 315.000 eklendi.

Bu satırda, BTC, son 24 saatte neredeyse %2 değer kazanarak, basın zamanında 20.300 dolardan işlem görüyordu. Küçük kazançlar, kripto piyasası kapitalizasyonunu 1 trilyon dolara yaklaştırmakta da etkili oldu.

BTC fiyatı, Fed’in bir sonraki eylemi nedeniyle tehdit altında 

Ayrıca, Bitcoin makroekonomik faktörlerden sarsılırken, iş raporunun muhtemelen Federal Rezerv’i hızla yükselen enflasyonu ehlileştirmek için faiz oranlarını yükseltmek gibi daha agresif önlemler uygulamaya iteceği beklentisi var.  Sonuç olarak analistler, olumlu bir iş raporunun Bitcoin’i yaklaşık 15.000 dolara düşürebileceğini tahmin etmişti. BTC yakın zamanda makro duyarlılığa bağlı olduğundan senaryo, 20.000 dolarlık pozisyonu tehlikeye atacak. Kriptokoin.com olarak Nouriel Roubini’in bu konu hakkında düşüncelerini aktarmıştık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: