Bitcoin

Bitcoin İçin 48 Saate Dikkat: “Bu Seviyeler Asla Görülmeyecek!”

single-image

Bitcoin, oynaklığa ve piyasa baskısı oldukça yüksek olmasına rağmen 20.000 dolar civarında mücadele ediyor. Varlığın sıkışık eğilimi, birden fazla dış faktörden kaynaklanıyor gibi duruyor. Bu dış faktörler, piyasaların Eylül ayında oynak kalmasının beklenmesine yol açıyor. Bununla birlikte bir analist, BTC için önümüzdeki 48 saate dikkat çekerken, başka biri BTC’nin bir daha asla 68.000 doları görmeyeceğini öne sürüyor.

“Bitcoin önümüzdeki 48 saat içinde bu hareketleri yapabilir”

Bitcoin fiyatının daha düşük bir toparlanma ihtimaliyle diplere gitmesi bilinen bir tahmin. BTC fiyatı, son sıçramanın ardından devasa düşen kamayı kesti. Aslında, 21.000 doların üzerindeki seviyelere ulaşmak için toparlanmayı bekliyordu. Ancak, ABD’deki yeni istihdam oranlarının da varlığa önemli bir ivme kazandırdığını düşündürdü. Ne yazık ki, fiyat yarıda düştü. Şimdi, önümüzdeki 48 saat için 19,000 doların altında bir dibe işaret ediyor.

Şu anda BTC fiyatı, simetrik bir üçgene benzeyen yakınsal bir kanal içinde geziyor. Varlık, kanalın alt desteğini test ediyor ve toparlanmaya çalışıyor. Bununla birlikte, boğalar düşüş eğiliminden dönmek için her kaynağı kullanıyor. Ancak hacimde geri kalıyorlar ve bu nedenle ayıların devralması için iyi bir fırsat sunuyorlar. Hiç şüphe yok ki, varlığın sonunda iyi bir şekilde toparlanması mümkün. Ancak 2022’nin geri kalanında bir Bitcoin boğa koşusu için çok daha az şans var.

“Uzun vadede düşüş var”

Varlık kısa vadede önemli bir yükseliş momentumu gösteriyor. Buna rağmen, daha geniş zaman diliminde Bitcoin oldukça düşüşte. Önümüzdeki 45 gün içinde varlığın kayda değer bir azalan trendi dengelemesi mümkün. Ayrıca yeni diplerin ortaya çıkma ihtimali yüksek. Ayrıca fiyat hareketinin bir döngüden sonra geri dönme olasılığı da son derece düşük. Bilinen bir analist olan Valerio, 1. halving’den bu yana BTC fiyat hareketlerine atıf yaptı. Analist, Bitcoin fiyatının diplerine Ekim veya Kasım aylarında ulaşılacağını iddia ediyor.

Yukarıdaki grafiğe göre Bitcoin, önceki halving’den sonraki 2 yıl içinde zirve yapıyor. Ardından, daha da sert düşüyor. Bununla birlikte, dibe ulaştıktan sonra, bir sonraki yarıya kadar yatay işlem görüyor. Analiste göre, BTC dibine 2022’nin 4. çeyreğinde 17.500 doların altındaki bir fiyatta ulaşacağız. Bununla birlikte, BTC fiyatının birkaç hafta boyunca daha düşük seviyelerde yatay işlem görmesi mümkün. Bu, “V Şeklinde” olmaması mümkün olan bir toparlanmaya da ışık tutuyor.  Bu nedenle, Bitcoin boğalarının temkinli olması gerekiyor.

“Bitcoin bu seviyeleri tekrar göremeyecek”

Bitcoin madenciliği, artan enerji kullanımı nedeniyle oldukça eleştirilen bir konudur. Fiyat dalgalanmaları, gerçek bir oyun değiştirici olması muhtemel bir Blockchain güncellemesine işaret ediyor olabilir. En azından CoinDesk’e konuşan kripto araştırmacısı Kyle McDonald böyle söylüyor. Ona göre BTC, yatırımcılardan pek de fazla ilgi görmüyor. Araştırmacı, Bitcoin ağının “düzenlenebileceğini” ve bunun önemli bir fiyat düşüşüne yol açabileceğini tahmin ediyor. Ardından, insanlara BTC satmalarını tavsiye etti.

Bunun nedeni olarak ise, Ethereum’un yakın zamanda Proof-of-Stake modeline geçecek olmasını gösterdi. Ona göre Bitcoin’in de kullandığı Proof-of-Work hiçbir zaman gerekli olmadı. Ayrıca, hükümetler ve çevre aktivistleri nedeniyle sürekli eleştirilen bir konu olmaya devam etti. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere McDonald, Bitcoin’in bir daha asla 69.000 doları göremeyeceğini de sözlerine ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: