Bitcoin

SHIB ve Bitcoin: Haftaya Bu Seviyeler Görülebilir!

single-image

Kripto analisti Filip L, Shiba Inu’nun (SHIB), pozitif bir haftalık kapanışla ayıları pozisyonlarından sıkıştırmaya çalıştığını söylüyor. Ayrıca analiste göre, Bitcoin fiyatı herhangi bir toparlanma belirtisinin yakınında değil. Bu yüzden, önümüzdeki hafta başka bir düşüş için ayarlanabilir. Filip L’nin SHIB ve BTC analizlerini okuyucularımız için derledik.

SHIB, boğa tuzağı mı yoksa ayı tuzağı mı oynuyor?

Shiba Inu (SHIB), geçen haftaki kayıpları telafi etti. Ayrıca, geçen haftanın sonunda 55 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) altına düşen boğaları sıkıştırmaya çalışıyor. Bu ayı tuzağı ile boğalar, daha yüksek fiyatlarla acı trade’ini biraz daha uzatmaya çalışıyor. Ancak, ayıların fiyat hareketini 55 günlük SMA’nın altına götürmeleri mümkün. Haftalık bir reddin 0,00001276 dolarda gerçekleşmesi muhtemel. Bu yüzden, boğaların dikkatli olması gerekiyor.

SHIB’in, boğa tuzağı mı yoksa ayı tuzağı mı oynadığını tanımlamak veya söylemek zor. Her iki durumda da, ayılar samanın uzun ucundan çekilecek. Daha sonra, boğalar Ağustos ayının son haftasının en yüksek seviyesini 0,00001492 dolardan kıramazlarsa yoluna devam edecek. Boğalar bu hafta için daha fazla kazanç elde edemeyecek gibi. Bu yüzden, yakında bir düşüş mümkün. İşte bunun, gelecek hafta olması muhtemel.

SHIB
SHIB haftalık grafik

Böylece SHIB fiyatı ret görecek. Piyasaların odak noktası, önemli olanda, yani merkez bankalarında olacak. Bu yüzden, gelecek haftaya doğru kayacak. Diğer bir merkez bankası olan ECB, önümüzdeki hafta ABD Fed’in 75 baz puanlık artış için sıraya girdiğinde, bu sefer Avrupa anakarasında daha fazla sıkılaşma tetiklenecek. Bu, SHIB fiyatının yeni aylık S1 desteği ile 0,00001000 dolara geri çekilmesi anlamına geliyor.

55 günlük SMA’nın üzerinde haftalık kapanışla, boğaların hala daha inatçı olması mümkün. Bu nedenle, 0,00001276 dolar seviyesinde saldırılarını ilerletmeleri olası. Önümüzdeki hafta bu seviyenin üzerinde kapatılırsa, Eylül’ün genel olarak karlı bir ay haline gelmesi ve muhtemelen 0.00001600 doları işaret etmesiyle art arda üçüncü bir galibiyet serisi görmeyi bekleyin. Bu, kabaca üç haftaya yayılan %30’luk bir kazanç olacaktır.

“BTC fiyatı tahvil piyasası tarafından kesiliyor”

BTC, fiyat hareketinin nihayet Bitcoin’in içinde olduğu ayı eğilimine karşı geri itilmesinden sonraki hafta için cesur boğaları kazançlarla ödüllendiriyor. Ne yazık ki, haftalık bir fiyat grafiği, geri dönüş belirtisi olmayan güzel bir resim göstermiyor. Bunun yerine, BTC fiyatının 2022’nin son çeyreği için 20.000 dolara veda ettiğini görecek şekilde, aşağı yönlü bir sıkışma devam ediyor.

Bu arada Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto yatırım ürünlerinden nakit çıkışı devam ediyor. Bitcoin fiyatı ekonomi, finans ve yatırım alanlarında sert bir yasadan geçiyor. Fed, yükselişini sürdürüyor ve tahvilleri bir yatırım ürünü olarak daha çekici hale getiriyor. Bu yüzden yatırımcılar, şu anda yaklaşık %3 veya daha fazla getiri sağlayan ABD hazine bonolarına bakıyor. Güvenli devlet tahvilleri size %3’ün üzerinde kupon getiriyor. O halde neden hala varlıkları boyunca en kötü performans gösteren yıllarını yaşayan kripto para birimlerine para döksünler?

SHIB
BTC haftalık grafik

Bu nedenle BTC fiyatı, yatırımcıların güvenli limanlara kaçtığını gören mevcut makro dinamiklere karşı tatlı bir noktada değil. Alt uç kırılana kadar 19.036 dolara doğru itiliyor. Bu nedenle, fiyat hareketinin yüksekte düşmesi mümkün. Aşağı yönde, BTC’nin Eylül ayı için yeni aylık S2 desteği olan 16.020 dolara kadar gitmesi olası.

Piyasalar ve Bitcoin inananları, en sevdikleri kripto para biriminden yükseliş sinyali istiyor. Yeşil haftalık kapanış zaten iyi bir işaret olacak. BTC fiyatı 22.000 doların üzerine çıkıp 55 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) üzerine kapanırsa, kripto paraların fiyat dinamiğinde önemli bir şey değişecek. Bitcoin, 28.695 dolar ya da 30.000 dolara gitmeyecek. Ancak orta vadede en az 26.000 dolar muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: