Bitcoin

Eylül Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Hangi Seviyeleri Getirecek?

single-image

Kripto para piyasası Ethereum Merge’i beklerken, Bitcoin (BTC) ivme yakalamakta zorlanıyor gibi. Bunun yanında, 2017’den bu yana, Eylül ayı kripto alanı için talihsiz olduğunu kanıtladı. Çünkü Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, piyasalar bir düşüş gördü. Bununla birlikte Bitcoin tekrar tekrar baskı altında kaldı. Son araştırmalara göre, önceki beş yıl boyunca, Bitcoin’in değerindeki aylık düşüş ortalama yüzde 8.5 oldu. Geçtiğimiz birkaç gün içinde BTC, 20 bin dolar seviyelerinde aşağı yukarı ufak hareketler sergiledi. Yatırımcılar ise, kısa vadede bir Bitcoin dibi mi oluştu sorusunu sormaya başladı.

Analist uyarıyor: FOMO ya da paniğe kapılmayın

Ünlü kripto para analisti, Bitcoin ve kripto para piyasaları için kasvetli bir görünümü dile getiriyor. Analiste göre, tüm kripto piyasasının makroekonomik faktörlerle mücadele ettiği gayet açık. Analisti Jason Pizzino’ya göre, piyasa “kararsızlığı” nedeniyle al-sat ve yatırım Eylül ayında zor olacak. Ayrıca analist, , yatırımcıların FOMO’ya kapılabileceğini veya korku ve şüphe nedeniyle satabileceğini belirtti. Yatırımcılar Eylül ayında tüm bu faktörlerden en çok etkilenen taraf olacak.

bitcoin

Analist, devam eden kripto piyasası nedeniyle yakın gelecekte herhangi bir “patlayıcı kazanç” olmayacağını iddia ediyor. Ayrıca Pizzino, önemli bir fayda olasılığını öngörmediğini de söyledi. Ayrıca, şu anda Bitcoin’in 40.000 doları geçebilme şansının olmadığını da belirtti. Bununla birlikte, tarihsel verilere dayanarak, Eylül ayının önemli bir kazanç görmeyeceğini öngördü. Pizzino’ya göre, Bitcoin için en kötüsü, bir boğa piyasası yakında geri döneceği için bitti.

Ayı hala hayatta. Bu nedenle, bazı düşük fiyatlar olsa da, bu tersine çevriliyor… Bitcoin’in zaten en kötüsünü yaşamış olabileceğine inanıyorum. Açıkçası, boğa yaklaşıyor.

Bitcoin grafiğindeki potansiyel dip seviyeleri tespir ediliyor

Çeşitli fiyat modellerine bakıldığında, bir sonraki olası piyasa dibinin oluşumu analiz edilebilir. Delta fiyat modeli, 15 bin doların hemen altında potansiyel bir dip gösteriyor. Yakın geçmişteki fiyat hareketi göz önüne alındığında, tabana mümkün olan en yakın seviye bu olabilir. Analist bulgularına göre, model için fiyat tahmini 14,478 dolar civarında bir potansiyel dip noktasına işaret ediyor. Analistler konu ile ilgili görüşlerini şu şekilde bildirdi:

Tarihsel olarak, 2015 ve 2018 ayı piyasalarında olduğu gibi fiyat delta fiyatına değdiğinde piyasa dibe ulaşmıştı. Delta fiyatı, fiyatın hala yüzde 28 daha düşebileceğini gösteriyor.

bitcoin

Bitcoin’in yakın gelecekte daha fazla düşerek kayıplarını çoğaltıp çoğaltmayacağı analiz edilmeye devam ediyor. Son zamanlarda bir dizi olumsuz makroekonomik faktör sayesinde, kripto para birimi benzeri görülmemiş bir dış türbülansla karşı karşıya kaldı. Fiyat izleme platformu CoinMarketCap’e göre BTC, son 24 saatte yüzde 0,94 düşüşle 19.703 dolar seviyesinde bulunuyor . Bu, Ağustos ortasında ulaşılan son 24,887 dolar ile karşılaştırıldığında oldukça düşük.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: