Bitcoin

İşte Bitcoin (BTC)’in Büyük Kayıp ve Kazançları Gördüğü Zamanlar!

single-image

Bitcoin’in belirli bir kapanış saatinin olmaması, yatırımcıları kendisine çeken bir özelliktir. Kullanıcılar, işlem saatlerini belirleyen ve hafta sonları kapalı olan borsanın aksine, istedikleri zaman Bitcoin ticareti yapmakta özgürdürler. Sonuç olarak, Bitcoin piyasasının en büyük kazanç veya kayıpları ne zaman gördüğünü belirlemek kolaydır. Şu anda en büyük fiyat rekorunu Avrupalılar alıyor gibi görünüyor. İşte detaylar…

Bitcoin ve altcoin’lere yönelik şaşırtıcı veriler

Bitcoin fiyatının nerede durduğuna gelince, son sekiz ay boyunca en aktif konumlara bakan raporlar var. CoinRepublic raporuna göre bunlar arasında göze batan farklılıklar oldu. Asya ve ABD en yoğun olan iki ayrı bölge. Bu nedenle, kayıpların çoğu burada görüldü. Asya, herhangi bir kıtadaki en yüksek kripto para birimi kullanıcısı yüzdesine sahip. Ancak bu, Bitcoin fiyatını sabit tutamadı. Bitcoin madenciliği ve ilgili operasyonların bu alanlarda güçlü bir muhalefetle karşılaştığı ve Çin’in her ikisini de açıkça yasakladığı gerçeğini göz önünde bulundurmak da çok önemli.

Eylül Neden Bitcoin Fiyatı İçin Korkutucu Olabilir?

Bu nedenle, son sekiz ayda Bitcoin’in Asya döneminde yüzde 41.75 düştüğünü görmek şok edici değil. Kripto para kullanıcılarının çoğunluğu, yatırımcı olmayanlar arasında da büyük ilginin olduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunuyor. Asya zamanından çok daha iyi olmasına rağmen, yine de Avrupalı​ların gerisinde kaldı.

ABD’de BTC yatırımlarında kayıp var

ABD’de son sekiz ayda Bitcoin’in getirilerinin yüzde 24,93’lük bir kayıp olduğu tahmin ediliyor. Bu hala Avrupa’daki kayıplardan çok daha düşük. Ancak Asya’daki kayıplardan kabaca yüzde 50 daha düşük. Günler açısından, Asya saati, 240 Amerikan saatinin 56 günü pozitif getiri ile karşılaştırıldığında, yüzde 1 veya daha fazla pozitif getiri ile 42 gün gördü. Avrupa saat dilimi, üçünden en uygun olanı olduğunu göstermiştir. Son sekiz ayda Bitcoin getirilerinin negatif yüzde 1,36 olduğu göz önüne alındığında, Avrupa, ABD ve Asya arasında önemli bir fark var. Avrupa, Asya zamanlarından yüzde 41 ve ABD zamanlarında yüzde 32 daha iyi.

Dikkat: Bu Olursa Bitcoin 10 Bin Dolara Düşebilir!

Bununla birlikte, Avrupa BTC’de yüzde 1’den fazla getiri ile benzer gün sayısına sahip. ABD’de 56 ve Asya’da 42 gün sürerken, yalnızca 57 gün yaşadı. Yüzde 1,36’lık düşük sonuçlar, Bitcoin fiyatının Avrupa genelinde büyük ölçüde sabit kaldığını gösteriyor. Bu sırada Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Bitcoin fiyatı, haftayı 20.000 doların altında kapatacak gibi duruyor. Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi, bir süredir 20.000 doların üzerinde devam etmeyi başarmıştı. Ancak Cuma günü bu seviyeyi aşağı yönde kırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: