Bitcoin

“SEC, Menkul Kıymet Olan İlk 20 Altcoin Projesini Açıklamalı!”

single-image

Avukat Jeremy Hogan, SEC’in menkul kıymetler olan ilk 20 altcoin projesini açıklaması gerektiğini söyledi. ABD’li düzenleyici bir süredir altcoin piyasasını ince bir filtreden geçiriyor. Ancak, hala hangi kripto para birimlerini ve teknolojilerini kabul ettiği belirsiz.

Jeremy Hogan, SEC’in onayladığı altcoin projelerini öğrenmek istiyor

Ripple Avukatı Jeremy Hogan, ABD’li düzenleyici SEC’i kripto piyasanın yasal çerçevesini netleştirmeye çağırdı. Hogan kısa süre önce SEC’in, kendi alanına giren ilk 20 kripto parayı tanımlamasını istedi. Ayrıca, SEC’in hangi kripto paraları onayladığını açıkça belirtmesi gerektiğini tweetledi. Deneyimli avukata göre, SEC, menkul kıymetler olarak gördüğü kriptoları belirleme yöntemini gizlememelidir.

Birçok kripto meraklısından gelen bu çağrılara rağmen, finansal düzenleyici bu tür çağrıları defalarca görmezden geldi. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, SEC başkanı Gary Gensler son zamanlarda, Bitcoin’i menkul kıymet olmayan tek kripto para birimi olarak gördüğünü iddia etti. Gensler, birçok altcoinde yatırımcıların diğer finansal varlıklar gibi yatırımlarından geri dönüş istediğini açıkladı.

Bu nedenle, bu tür altcoinler menkul kıymet olarak kabul edilir. Ayrıca, birçok kripto para menkul kıymet tanımına giren özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, Bitcoin, bu özelliklere sahip olmayan tek kripto varlığıdır ve bir emtia olarak sınıflandırılabilir.

Tayland’ın SEC’i yeni kripto reklam kuralları getiriyor

ABD SEC, kripto endüstrisini düzenlemeye çalışan tek düzenleyici değil. Diğer bölgelerdeki düzenleyiciler de aynı şeyi yapıyor. Çarşamba günü, Taylandlı SEC, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak isteyen kripto firmaları için yeni bir dizi kural açıkladı. Komisyondan yapılan resmi açıklamaya göre, kripto firmaları için altı yeni kural var.

İlk olarak, bir reklam, kullanıcı sayıları da dahil olmak üzere hiçbir yanlış veya yanıltıcı bilgi içermemelidir. Regülatör ayrıca, tüm uyarıların kolay okunabilmesi için yeterince kalın olması gerektiğini belirtir. Uyarılar yatırımcılara fayda ve riskleri içermelidir. Tayland SEC, belirli kripto paraların tanıtımının yalnızca resmi web siteleri ve diğer sınırlı kanallar aracılığıyla yapılması gerektiğine karar verdi. Ancak kripto firmaları genel hizmetlerini açık kanallarda tanıtabilir. Son kural, Thai’nin SEC’inin komisyoncu aracıları tanıtan politikayı iptal ettiğini belirtiyor.

Bu aracılar genellikle müşterileri aracılık hizmetlerine yönlendirir. Duyuru, yeni kuralların 1 Eylül’den beri zaten geçerli olduğunu belirtiyor. Düzenleyici, kripto firmalarına mevcut reklamlarını yeni kurallara uyacak şekilde değiştirmeleri için önümüzdeki 30 gün verdi. Bu yeni kurallar, Tayland SEC tarafından getirilen ilk düzenleme değil. Yılın başlarında, düzenleyici finansal anlaşmalar için kripto kullanımını yasakladı. Bununla birlikte, Taylandlı SEC hala kripto firmalarına operasyonel lisans veriyor. Geçen ay bu tür dört lisans verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: