Bitcoin

Binance’de 6 Bin Bitcoin Hareketi! Neler Bekleniyor?

single-image

Günün on-chain verileri, tek bir işlemde Binance’den 120 milyon dolar değerinde 6.000 Bitcoin ayrıldığını gösterdi.

Devasa Bitcoin transferi ne anlama geliyor

Piyasa, mevcut kripto kışının ortasında Bitcoin fiyatı üzerinde etkisi olacak sinyalleri mumla arıyor. Bununla birlikte, Bitcoin balinalarının sermayelerini yönetme şekli, izlenen önemli indikatörlerden biridir. CryptoQuant topluluk yöneticisi JA Maartun tarafından sağlanan veriler yakın tarihli veriler, on-chain verilerin, bir Bitcoin balinasının tek bir işlemde kripto para borsası Binance’den 117,6 milyon dolar değerinde Bitcoin transfer ettiğini gösteriyor. Balina yaklaşık 6.003.59 BTC’yi hareket ettirdi.

Binance'de 6 Bin Bitcoin Hareketi

Balina neden böyle bir işlem yapmayı tercih etti?

Kripto para birimleri anonim olduğundan, söz konusu Bitcoin adresinin kime ait olduğunu belirlemek neredeyse imkansızdır. Bununla birlikte, balinanın, piyasa çöküşü sırasında Bitcoin’i daha güvenli bir soğuk cüzdana yerleştirdiğini varsayabiliriz. Ayrıca, yatırımcının hemen satmak için bir planının olmadığı da anlaşılıyor.

Diğer yandan, güvenlik endişelerine ek olarak, bazı balinalar, likiditeyi korumak için genellikle birçok kripto para borsasında varlıklarını çeşitlendirir. Bazı uzmanlar, balinaların alım ve satım alışkanlıklarını gözlemlemenin, bir varlığın fiyat eğiliminin güvenilir bir göstergesi olabileceğine inanıyor. Özellikle, bu tür önemli işlemlerin Bitcoin fiyatını son derece değişken hale getirme geçmişi vardır.

Balinalar piyasayı manipüle ediyor

Balinalar, Bitcoin’i merkezileştirme ve fiyatlandırmayı manipüle etme kapasiteleri nedeniyle eleştirilerin merkezindeler. Ek olarak, Bitcoin’in servet eşitsizliği, kripto para birimi şüphecilerinden eleştiri aldı. İlginç bir şekilde, kripto para piyasasının devam eden çöküşüyle ​​birlikte, yatırımcıların çoğu, potansiyel bir ralli beklentisiyle “HODL” yapmaya devam ediyor. 1 Eylül’de yayınlanan bir araştırma, Bitcoin yatırımcılarının %62’sinin bir yıldan fazla süredir satmadığını gösterdi.

Binance'de 6 Bin Bitcoin Hareketi

Bu arada, Bitcoin, olumlu bir ABD istihdam raporundan sonra bile hala 20.000 doların altında. BTC şu anda 24 saat içinde sabit kalarak 19,895.28 dolardan işlem görüyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, geçen haftadan bu yana %3 civarında değer kaybetti.

Bitcoin fiyat tahminleri

Popüler kripto analisti Michaël van de Poppe, yakın bir tarihte düzeltme beklentilerini paylaştı. Analist, 4 Eylül’de Bitcoin’İn önümüzdeki haftalarda tekrar toplanmadan düzeltme göreceğini düşündüğünü söyledi. Spesifik olarak Poppe, Bitcoin’in bir sonraki olası yüksek hedefinin 28.000 veya 30.000 dolar olduğunu söylüyor. Ancak, bununla birlikte 19.300 dolara kadar düşebileceğini kaydetti.

Analist, BTC 19.000 dolar ile 21.000 dolar aralığında sıkışıp kalırken, durumun seviyenin altında ‘likidite kapmaları’ ile sonuçlanabileceğini kaydetti. Herhangi bir ralliye devam etmek için Bitcoin’in 20.400 doları geçmesi ve 21.500 doları hedeflemesi gerektiğini öne sürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: