Bitcoin

Borsalara 200 Bin Üzerinde Bitcoin Boşaltıldı! Balina Kim?

single-image

Bir kripto influencer’ı, borsalara 200 binden fazla Bitcoin (BTC) gönderen bir balinayı ortaya çıkardı. Söylentilerin odağında Saylor’un MicroStrategy’si var. Ayrıca influencer, balinanın bu işlemi BTC’leri satma niyetiyle gerçekleştirdiğini öne sürdü.

Borsalara Bitcoin boşaltan balina MicroStrategy mi?

Önde gelen bir kripto influencer’ı olan CryptoVinco, BTC Blockchain’deki ilginç bir işlemi paylaştı. CryptoVinco’nun paylaştığı işlemin ekran görüntüsüne göre, en büyük Bitcoin balina adreslerinden biri, BTC varlıklarını Temmuz ayında borsalara göndermiş gibi.

Holder’lar, varlıklarını satmayı düşündüklerinde genellikle kripto paralarını borsalara gönderirler. Dolayısıyla, bu işlem bu olasılığı gösteriyor gibi. Bununla birlikte, daha ilginç bir gerçek, bu balina adresinin Michael Saylor’un MicroStrategy’nin BTC adresi olabileceği iddiası. CryptoVinco, Blockchain işlemlerinin ekran görüntüsünü paylaştı ve şu açıklamayı yaptı:

200 binin üzerinde BTC’si olan en büyük Bitcoin balinalarından biri, TÜM paralarını borsalara gönderdi. Bunun Michael Saylor’un Bitcoin adresi olduğundan %99 eminim. Her şeyi satmayı planlıyorlar. Yakında sattığında, daha önce hiç görmediğimiz gibi bir kan banyosu bekleyin.

Bazı kullanıcılar, iddialara şok ifadelerle karışık tepkiler verdi. Bununla birlikte, diğerleri, adresin MicroStrategy’nin halka açık olarak ortaya çıktığından daha fazla BTC’ye sahip olduğu gerçeğini vurguladı. Bunun ışığında, adrese ilişkin firmaya ait iddiaları yalanladılar.

Blockchain gezginindeki adrese bu: 1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ. Cüzdanın 851 kez işlem yaptığını ve yaygın orana karşı 4 milyar dolar değerinde eşit miktarda 241.914 BTC gönderip aldığını gösteriyor. Adres, 18 Temmuz’dan itibaren bir dizi eşit olmayan ardışık işlemde BTC’yi sistematik olarak boşalttı. 21 Temmuz’da gerçekleşen son işlem 4.006 BTC’yi içeriyordu.

Bitcoin

Adresin MicroStrategy’ye ait olduğu onaylanırsa ne olur?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, en önde gelen Bitcoin maksimalistlerinden biri olan Michael Saylor, kripto kışının piyasalara yaptıklarına rağmen firmasının BTC varlıklarını yükseltmeye devam etti. Tesla, BTC’sini boşaltırken, MicroStrategy, ayı piyasasının ortasında Mayıs’tan Haziran’a kadar 480 BTC daha satın aldı. Firma, BTC varlıklarını 29 Haziran itibariyle 129.699 token’e yükseltti.

MicroStrategy, BTC varlıklarını terk ederse ne olur? Uzmanlara göre, potansiyel olarak piyasaları çökertecek bir dalgalanma etkisi yaratması mümkün. Bu arada, yatırımcılar Mt. Gox’tan büyük BTC ödemesini bekliyor. Bu nedenle, kripto topluluğu içinde atmosfer zaten oldukça gergin durumda.

BTC şu anda basın saatinden itibaren 19.800 dolardan el değiştiriyor. Varlık, 20 bin dolarlık psikolojik desteğin altına düştü. Ancak daha düşük seviyelere serbest düşüşten kaçındı. Bu adresin MicroStrategy’ye ait olduğu onaylanırsa uzmanlar, ortaya çıkan düşüş hissinin, ayılara piyasaların tam kontrolünü vermek için yeterli olacağını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: