Genel

Elon Musk’ı kullanan kripto hacker’lar Youtube kanallarını ele geçirdi

single-image

Güney Kore devletine ait olan birden fazla Youtube kanalı hacker’lar tarafından çalındı. Kültür ve Spor Bakanlığı’nın yanı sıra Turizm ile Modern Sanatlar bakanlıklarının hesaplarının logoları ve isimleri değiştirildi. Yetkililer yaptıkları ilk araştırmalar sonucunda saldırının kripto para hacker’ları tarafından düzenlendiğini düşündüklerini söylediler.

Elon Musk detayı…

Bilindiği üzere son 2 yıldır Elon Musk’ın kripto paralar hakkında attığı tweet’ler milyonlarca kişinin onu Twitter üzerinde takip etmesine yol açmıştı. Bu durumu fırsat bilen dolandırıcılar da Musk adına sahte hesaplar açıp Bitcoin ve Dogecoin başta olmak üzere birçok kez hack ve soygunlara imza attılar. İşte Güney Kore’de yaşanan olayda da benzer bir durum görüldü.

“Elon musk tarafından yaratılan bir coin kesinlikle piyasayı domine edecektir”

Hacker’ların 1 Eylül gününden itibaren kripto para konulu canlı yayınlar yaptıkları ve kanalların adını da “SpaceX Invest” yani “SpaceX Yatırım” koydukları görülüyor. Hacker’lar ayrıca Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX’e yatırım yapmak için bazı yollar bildiklerini ve bunun kripto paralarla sağlanabileceğini söylüyorlar. Ancak dikkat çeken bir başka konu şu ki, genelin aksine hacker’lar ya da dolancırıcılar iddia ettikleri yatırımalar için bir coin ismi vermiyor ya da link paylaşmıyor. Yine de şu ifade dikkat çekiyor:

“Elongate ve Dogelon Mars olarak iki adet Elon musk coin’i olsa da, bir gün Elon musk tarafından yaratılan bir coin kesinlikle piyasayı domine edecektir”

Hacker’lar diğer dolandırıcılar tarafında da sürekli olarak kullanılan the B Word Konferansı’ndan kesitler sunuyorlar ve bu yayın sanki canlıymışcasına bir paylaşımda bulunuyorlar.

Güney Kore yetkilileri ise bir süre sonra tüm hack’lenen kanalları geri almayı başardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: