Genel

Netflix’ten kripto para reklamlarına geçit yok

single-image

Amerikan dijital yayın devi Netflix, bu yılın sonlarına doğru hayata geçmesi beklenen daha ucuz abonelik katmanında kripto para ve kumar reklamlarını yasaklamaya karar verdi.

Sydney Morning Herald’ın isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberinde, Netflix’in siyaset ve eczacılık ürünlerine kısıtlama getirmeyi planladığı da bildirildi.

Kaliforniya merkezli şirketin yeni hizmetini, bu yılın sonlarında çıkacak olan Disney’in reklam destekli Disney Plus katmanı ile rekabet edebilmek için beklenenden daha erken piyasaya çıkaracağı bildiriliyor.

Merakla beklenen yeni özellik, 1 Kasım’da Avustralya, Kanada, ABD ve Almanya’da hizmete girecek. En ucuz abonelik fiyatı ise 7 dolar olarak belirlendi. Ancak henüz nihai bir karar verilmedi.

İkinci çeyrekte bir milyondan fazla abone kaybetti

Şimdiye kadar reklamlarla daha ucuz bir plana geçmeye direnen dijital yayın devi, ikinci çeyrekte bir milyondan fazla abone kaybederek stratejisini değiştirdi. Netflix, 2022’nin ilk çeyreğinde yaklaşık on yıldır ilk kez abone kaybıyla karşı karşıya kaldı. Şirket, HBO Max ve Disney+ gibi yüksek profilli rakipleriyle rekabet etmekte zorluklar yaşıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: