Bitcoin

Binance’deki Bitcoin Pozisyonları Şaşırttı! “Bu Seviyeler Geliyor”

single-image

Analistler, Binance’deki bir Bitcoin vadeli işlem trade kuruluşunun günlerdir biriktiğini kaydediyor. Bu doğrultuda, sonucun oldukça ‘squeeze’ olabileceğini söylüyorlar.

Binance vadeli işlem devi, harcanan Bitcoin (BTC)’i emiyor

TradingView verilerine göre, BTC üst üste dördüncü günde 20.000 doların altında kaldı. Bu da boğaların direnci kıramadığını gösteriyor. Yatırımcıların ve traderların pek çoğu, en son konsolidasyon aşamasının ne zaman ve nasıl sona ereceğini merak ediyor. İki popüler sosyal medya traderı, bilinmeyen bir büyük ölçekli Binance vadeli işlem trade kuruluşunun devam eden bir birikim eğilimini fark etti.

Bireysel yatırımcılar satış yaparken, bu kuruluş birkaç gün likiditeyi emmek için çalıştı. Sonuç muhtemelen açık. Crypto of Capo, fenomenle ilgili bir güncellemenin bir bölümünde, varlığın long BTC pozisyonunu ‘büyük’ ve ‘rahatça’ 30.000 BTC veya daha fazla değerinde olarak niteledi. Bunun ardından ‘Sıçrama geliyor’ tahmininde bulundu.

Diğer trader hesabı JACKIS, “Binance vadeli işlemlerinde 19.650 dolarda oldukça ilgi var,” diye devam etti. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yaptı:

Pozisyonların dolduğunu, fiyatın yükseldiğini, ardından yeni bir satış dalgasının geldiğini görüyoruz. Ayrıca, yeni siparişleri tekrar vurduğunu ve tekrar ettiğine tanık oluyoruz. Birileri çok birikim yapıyor gibi.

“Bu konuda dikkatli olun!”

Bu arada, Binance’in on-chain izleme kaynağı Material Indicators, sipariş defteri verilerini paylaştı. Buna göre veriler, 6 Eylül’e kadar direncin arttığını gösterdi.

Bitcoin
Binance sipariş defteri grafiği / Kaynak: Material Indicators / Twitter

Başka bir yerde, trader Crypto Tony, altcoin’lerin Bitcoin’in gün içi kazançlarını aştığı konusunda uyardı. Çünkü trader’a göre bu durum, dikkatli olunması gereken bir şey. Ethereum (ETH), 15 Eylül Merge etkinliğinden önce artış kaydetti. Ancak, basın zamanında aşağı kaydı. Crypto Tony, şunları söylüyor:

Ethereum ve altcoin’ler hareket ederken Bitcoin hareket etmiyor. Bu da insanlar yaklaşan Merge’den en iyi şekilde yararlanmaya çalışırken mantıklı. Fakat bu hareketler, bu olay gerçekleştiğinde, genellikle bir çöplükle sonuçlanır. Bu yüzden dikkatli olun.

Bitcoin
ETH 1 saatlik mum grafiği (Binance) / Kaynak: TradingView

Dolar baskıyı sürdürüyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere makroda, ABD doları endeksi (DXY) son yirmi yılın en yüksek seviyelerine ulaştı. Bu yüzden bir kez daha ana odak noktası oldu. DXY, konsolidasyona dönmeden önceki gün 110,55’i geçti. Bu hareketiyle bu süreçte euro ve yen için daha fazla kayba neden oldu.

Popüler makro analitik hesabı Fejau, önümüzdeki yıl için net bir görünümde, Avrupa enerji krizi ortaya çıktıkça DXY gücünün devam edeceğini tahmin ediyor. 5 Eylül’de açıklanan kapsamlı bir Twitter ileti dizisinde, özetle şunları kaydetti:

Fed doların öyle bir gücüyle karşı karşıya kalacak ki, onu yapay olarak ehlileştirmek gerekecek. Avrupa enerji krizinin neden olduğu bir devlet borcu krizini yaşamak üzereyiz. Hepsi 100 yıllık itibari paranın sona ermesinin bir mihenk taşı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: