Genel

Bitcoin hâlâ boğada, sadece iskontolu satılıyor

single-image

Bloomberg Intelligence’ın önde gelen emtia stratejistlerinden Mike McGlone, finans piyasalarındaki durumla ilgili düşüncelerini paylaştı. McGlone, Bitcoin’in şu anda hala bir boğa piyasası içinde olduğunu, ancak bu döngünün uzadığını belirtti. McGlone’a göre bir numaralı kripto para şu anda indirimli olarak satılıyor.

McGlone iddiasını, Bitcoin’in bu rakamlarda en son, 2015’te 300 dolar ve 2019’un başlarında 5 bin dolar civarında fiyatlarla hareket ettiğini gösteren bir grafikle destekliyor.

Kripto paralar hakkında görüşünü Twitter hesabından paylaşan analist, Fed sıkılaşma politikasını sürdürürken ve dünya durgunluğa doğru giderken kriptoların bu gelgitlerin küçük bir parçası olduğunu belirtiyor.

Stratejist çıkarımlarında Bitcoin’in yanı sıra ham petrol fiyat seviyelerine de güven duyduğunu belirtiyor. McGlone, yılın ilk yarısında enerji fiyatlarındaki hızlı yükselişin, Fed’in enflasyonla mücadelesini yoğunlaştırdığını ve en riskli varlıklar üzerinde baskı yarattığını söylüyor. Ortalık yatıştığında kripto para fiyatlarının toparlanması bekleniyor.

Piyasanın mevcut durumu

Öte yandan Bitcoin, akşam saatlerinde yaklaşık iki ay sonra ilk defa 19 bin dolar seviyesinin de altına indi. Kripto para, bu seviyeye kısa süreli inmiş olsa da TSİ 21.10 itibari ile 19 bin 60 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti veya dominansı ise son günlerde düşüş yaşadı. %38’lere kadar gerileyen dominanstaki bu düşüş, yatırımcıların Ethereum Merge güncellemesinin etkisinden dolayı ETH’ye geçiş yapmasıyla açıklanıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir yorum bırak

Your email address will not be published.

İlginizi çekebilir: